Landbouwers die zich willen bijscholen of advies willen inwinnen, kunnen ook de komende jaren rekenen op extra steun. Vlaams minister van Landbouw Jo Brouns verhoogt de steun via de kennisportefeuille en maakt de regeling eenvoudiger in gebruik.
Landbouwers moeten vandaag voortdurend inspelen op nieuwe uitdagingen, van strengere regelgeving tot innovatieve technieken en veranderende markten. Daarom blijft minister Brouns investeren in opleiding, begeleiding en kennisdeling op het landbouwbedrijf.
Tot 2.500 euro steun
Met de wijziging van het ministeriële besluit wordt de kennisportefeuille verlengd voor 2026 en 2027. Actieve landbouwers kunnen in 2026 en 2027 tot 2.500 euro steun krijgen voor opleidingen en advies. Voor veehouders komt daar nog extra steun bovenop voor begeleiding rond stikstofgerelateerde vraagstukken.
Regelgeving vereenvoudigd
Daarnaast maakt minister Brouns de regels eenvoudiger. Er verdwijnt een deel van de administratie en starters krijgen meer mogelijkheden om gespecialiseerde opleidingen te volgen. Zo wordt het makkelijker om de stap naar een eigen landbouwbedrijf te zetten.
De maatregel kadert binnen het GLB en maakt deel uit van het Vlaamse beleid om kennis en innovatie sneller tot op het landbouwbedrijf te brengen.
Bron en beeld: Agentschap Landbouw




