De Duitse trekkerfabrikant stelt vijf nieuwe tractoren voor, waaronder de Fendt 800 Vario Gen5. Verder gaat het om de 300 Gen5, 500 Gen4 en 1000 Gen4. De Fendt 700 Gen7.1 is geen nieuwe generatie maar omdat er toch heel wat updates nodig waren, introduceert het merk de generatie 7.1.
Fendt 800 Vario Gen5
De 800-serie is een compleet nieuwe serie met drie modellen: 826, 829, 832 met respectievelijk 260, 290 en 320 pk. Alle modellen beschikken echter over Dynamic Performance. Dit betekent dat ze allemaal 23 pk extra beschikbaar hebben wanneer dat nodig is, bijvoorbeeld voor koelventilator, oliepomp of airco. Het idee is dat er steeds voldoende vermogen overblijft om de hoofdactiviteit gelijkmatig uit te voeren. Dit concept werd ook geïntroduceerd bij heel wat andere reeksen en is herkenbaar aan de rode cijfers in de typeaanduiding.
Zelfreinigend
Het ‘Low Speed’-concept betekent dat motor, transmissie, hydrauliek en koeling ontwikkeld zijn in functie van hoog koppel en laag motortoerental om zo diesel te besparen. De meeste veldwerkzaamheden zullen gebeuren bij een toerental van 1.100 tot 1.400 toeren per minuut. De trekker haalt 40 kilometer per uur bij 950 toeren, 50 bij 1.200 toeren en 60 bij 1.450 toeren. Het maximale koppel van 1.680 Nm wordt bij de 832 bereikt bij 1.200 toeren. De zelfreinigende luchtfilter komt vanuit de 900-serie. De chauffeur kan blijven werken terwijl de filter regelmatig automatisch wordt gereinigd dankzij de omkeerbare ventilator.

Fendt 1000 Vario Gen4
De vierde generatie komt er in de 1040, 1044, 1048 en 1052. Een nul achter de typeaanduiding geeft het aantal pk’s maar ook hier komt er met Dynamic Performance telkens iets bij: respectievelijk 26, 26, 27 en 30 pk. Met Adaptive Power kan de bestuurder kiezen voor het vermogensniveau van een lagere versie van de reeks. Concreet: iemand met een 1048 kan ervoor kiezen om te gaan werken op het vermogensniveau van een 1040 of 1044. Hoger gaan kan uiteraard niet, dus een 1052 selecteren is in dit voorbeeld niet mogelijk. De bedoeling is het vermogen te reduceren om het verbruik te verlagen maar ook om machines te beschermen die niet ontwikkeld zijn voor tractoren van bijvoorbeeld 550 pk.
De cabine is uitgerust met een nieuw ontwikkeld verlichtingsconcept. In de dakrand zitten 8 of 12 lampen die ieder tot 4.400 lumen kunnen leveren (afhankelijk van de gekozen optie Vision of UltraVsion). In totaal kan er tot 120.500 lumen gegenereerd worden, wat 65 procent meer is dan voorheen. Praktisch is dat de bestuurder iedere lamp individueel aan en uit kan zetten of dimmen in vijf stappen. Zo kan hij bijvoorbeeld naast een hakselaar rijden en zorgen dat die bestuurder niet verblind wordt. Er is ook een handige spiegelfunctie voorzien zodat hij de verlichting kan omkeren ingeval hij aan de andere kant van de hakselaar gaat rijden.
De Dual Wheel Hub is een koppelsysteem voor dubbele wielen. Hierdoor blijft de basisbreedte op 2,5 meter en met het buitenwiel erbij blijft de combinatie binnen de 3,5 meter. Fendt is overtuigd dat dubbellucht een goede oplossing is voor het optimaliseren van trekkracht en reduceren van wielslip.

Fendt 300 Vario Gen5
De vijfde generatie kreeg een uitbreiding naar beneden toe, wat niet vaak gebeurt. Hierdoor gaat de reeks van Fendt 310 tot en met 314. Trailer Brake Assist detecteert bij een snelheid tot 25 kilometer per uur wanneer de aanhanger druk uitoefent op de trekker. Het systeem remt die dan af zodat de trekker met constante snelheid en motortoerental kan blijven rijden. De frontlader is van een nieuwe generatie. Sterker maar dunner staal verbetert het zicht. Optioneel zijn er de Profi-lader die meer stabiliteit biedt ten koste van zicht of de compactversie die tien centimeter dichter op de cabine zit. Hierdoor komt het zwaartepunt meer in het centrum van de trekker en is er minder gewicht achteraan nodig. De cabine kan onder meer worden uitgerust met een categorie 4 filter, verwarmd dubbel veiligheidsglas of een zetel met verwarming in drie stappen.

Fendt 700 Vario Gen7.1
Bij deze reeks gaat Fendt niet naar een nieuwe generatie maar er waren wel updates noodzakelijk, vandaar Gen7.1. De vijf modellen (720, 722, 724,726 en 728) gaan met Dynamic Performance van 223 pk tot 303 pk. Vanaf de 724 is 60 kilometer per uur mogelijk. De 724 heeft volgens DLG ook de laagste dieselconsumptie in dit vermogenssegment.

Fendt 500 Vario Gen4
De vier modellen zullen Gen3 volledig vervangen. Ten opzichte van de vorige generatie is de 512 verdwenen en komt de 515 erbij. Met een laadvermogen van 4,90 ton mag de zwaarste Fendt 500 zich een heavy duty machine noemen die geschikt is voor het dragen van machines. De trekker leent zich uitstekend voor het werken met frontwerktuigen. Er worden steeds meer politiecontroles gedaan in gans Europa, het is dus belangrijk dat as- en totale belasting niet meer overschreden worden. De VarioDrive TA120 transmissie zorgt voor een permanente onafhankelijke vierwielaandrijving. Hierdoor blijft de draaicirkel klein en wordt wrijving vermeden, goed voor bodem en band. Net als bij de meeste andere reeksen is het interval voor olieverversing opgetrokken van 2.000 naar 4.000 uren. Hoofdverantwoordelijke hiervoor is een drukfilter die werd aangepast.

Tekst en beeld: Seppe Deckx