• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

akkerbouwbedrijf.beakkerbouwbedrijf.be

Nieuws voor de vlaamse akkerbouwer

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Ziekten & gevaren
  • Partners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Gratis abonnement op de Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Contact
  • icon

“Perfecte akkerbouwcombinatie” de Lindner Lintrac 130 en Pöttinger-Wiedeg

Biologische akkerbouw Schoffelmachine 10 mei 2021

Akkerbouwcombinatie

Akkerbouwer Kees Hotting uit Wieringerwerf heeft een primeur. Hij is de eerste in Nederland, die met een mechanische onkruidbestrijdingsmachine van Pöttinger werkt. Met de wiedeg achter zijn 130 pk Lindner Lintrac breekt hij de grond rond de jonge tarweplantjes los en gaat hij het onkruid te lijf, als daar sprake van is. “Voor de moderne akkerbouw is dit een perfecte combinatie.”

Het werken met de Rotary Hoe van CFS/Pöttinger bevalt Hotting goed. In een uur tijd is het mogelijk om tien hectare te bewerken. “Het is een lichte bewerking, waardoor het onkruid er uit gaat, maar het jonge tarwe plantje blijft staan. Eigenlijk wordt er een vals zaaibed bij het tarwebed gemaakt”, vertelt Kees Hotting.

Mechanische onkruidbestrijding

De wiedegtechniek is al decennia oud, maar het is voor het eerst dat mechanische onkruidbestrijding onder de vlag van Pöttinger wordt aangeboden. De Oostenrijkse fabrikant van hooibouw- en grondbewerkingsmachines nam recentelijk de akkerbouwtak van landgenoot Cross Farm Solution (CFS) over. “Dat Pöttinger nu ook roterende schoffels en wiedeggen aanbiedt, past bij de ontwikkelingen in de markt”, legt Wilko van der Veen van importeur Duport uit, “In Nederland is de biologische landbouw in opkomst, maar vooral in Oostenrijk en “Perfecte akkerbouwcombinatie” Duitsland groeit deze sector explosief.”

CFS-techniek

De CFS-techniek past volgens Van der Veen naadloos bij Pöttinger. “De uitstraling en de degelijke bouw zijn bijna identiek.” De wiedeg-techniek, waarvan nu de eerste machine onder de naam Pöttinger in Nederland is afgeleverd, is al vrij oud. De kleine kiemende onkruidplantjes worden uit de grond gehaald, terwijl de wat diepwortelende plantjes onaangetast blijven. “Hier zien we dat de wiedeg ook vooral de bovenste laag losbreekt om temperatuur in de grond te krijgen.”

Stenenscherm

Met een snelheid van 25 kilometer per uur (afhankelijk van de werkdiepte) wordt een prima resultaat geboekt. “Hierdoor is het ook een capaciteitsmachine.” Akkerbouwer Hotting heeft een variant met een werkbreedte van zes meter. Volgens Van der Veen zijn de wiedeggen leverbaar in werkbreedtes van minimaal drie en maximaal twaalf meter. De diepte van de bewerking, maximaal vier tot vijf centimeter, kan met de loopwielen worden bepaald. “De wiedeg is modulair opgebouwd en uitgevoerd met de standaard opties, zoals het hydraulisch opklappen. Een belangrijk element is ook het ‘stenenscherm’. Met een snelheid van twintig kilometer per uur is zo’n spatscherm voor het beschermen van de trekker geen overbodige luxe.” Sinds de aankondiging van de overname door Pöttinger is er al veel interesse getoond. “Vanaf augustus zijn de machines pas leverbaar.”

Lindnet Lintrac 130

De Lindnet Lintrac 130 is een trekker van Hotting is nog maar een half jaar op de markt. “Die vierwielbesturing van deze trekker heeft voor mij de doorslag gegeven. Resultaat zijn korte kopakkers en dat past perfect omdat ik zoveel mogelijk land groen wiel houden.” Hij noemt ook de kleine cabine, die toch ruim aanvoelt als een ander groot pluspunt. “Ik heb rondom goed zicht. De cabine is bovendien lucht geveerd en dat geeft veel comfort. Als je dan met 25 kilometer per uur over oneffen land rijdt, dan vlieg je niet uit de stoel”, lacht de teler. Volgens Wilko van der Veen is Lindner al jaren bekend als berm- en bergtrekker. “Met de Lintrac 130 is er nu ook een serieuze akkerbouw- en loonwerktrekker in het programma. Schoffelen, poten, zaaien en ook met spuiten geeft de trekker het comfort van een zelfrijder. We hebben met deze trekker ook in bloembollen gedraaid en toont de vierwielbesturing zijn onderscheidende karakter. Waar je normaal twee keer moet steken, doet deze trekker het in één keer. Dat is echt ideaal op de kopakker.” Van der Veen merkt dat er veel belangstelling is voor de Lindner. “Gewicht is tegenwoordig steeds meer een probleem. Met 5400 kilo is dit gewoon een lichte trekker, die grote prestaties levert.”

Simpel bouwplan

Hotting heeft vanwege de omschakeling van zijn dertig hectares een simpel bouwplan met tarwe, uien en bieten. Voor mechanische onkruidbestrijding is capaciteit nooit een overbodige luxe. “De Lindner Lintrac met de Pöttinger wiedeg zorgen er ongemerkt voor dat ik veel hectares weg kan zetten.”

Dit betreft een artikel uit onze Akkerbouwkrant. De Akkerbouwkrant gratis thuis op de mat?

Tekst en beeld: Martin de Vries

Deel dit artikel

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
Keuring verneveltoestellen en graanbehandelingsinstallaties nu ook verplicht
12 jun

Keuring verneveltoestellen en graanbehandelingsinstallaties nu ook verplicht

Kisten- of bulkbewaring: een praktische keuzehulp
12 jun

Kisten- of bulkbewaring: een praktische keuzehulp

Perard
10 jun

Perard Optium CL 200-T-mestverspreider

Bewegen we naar één integrale gewasgezondheid toe?
10 jun

Bewegen we naar één integrale gewasgezondheid toe?

Proefvelden PotatoEurope 2025: 15 bedrijven tonen hun expertise in de praktijk
10 jun

Proefvelden PotatoEurope 2025: 15 bedrijven tonen hun expertise in de praktijk

Toon meer

Meer artikelen over schoffelmachine

Amazone TopCut 12000-2T snijwalscombinatie

Amazone TopCut 12000-2T snijwalscombinatie voor ondiepe grondbewerking

Tips voor succesvol wiedeggen

Tips voor succesvol wiedeggen

"Capaciteit haal je uit de breedte, niet uit de snelheid"

“Capaciteit haal je uit de breedte, niet uit de snelheid”

Meer lezen over:

Maak uw keuze

Machines

Duurzaamheid

Gewasbescherming

Poten en zaaien

Oogst en bewaring

Marktprijzen

Ziekte en gevaren

Toon meer

Footer

Onze vakpartners

YARA Logo - 208x105 pixels

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Contact
  • Nieuwsbrief
  • Abonneren
  • Adverteren

Copyright © 2025 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Ziekten & gevaren
  • Vakpartners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Abonneren op vakkrant Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
  • Privacy statement
  • Cookiebeleid
  • Disclaimer