• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

akkerbouwbedrijf.beakkerbouwbedrijf.be

Nieuws voor de vlaamse akkerbouwer

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Partners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Gratis abonnement op de Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Contact
  • icon
  • Terre Fermière (FR)

Claas Xerion Tractor of the Year 2024

Trekkers 28 november 2023

Claas Xerion Tractor of the Year 2024

Trekkrachtefficiëntie, comfort, connectiviteit en duurzaamheid waren de redenen die de internationale Tractor of the Year jury ervan overtuigden om de nieuwe Xerion 12.650 Terra Trac van Claas te onderscheiden. De trekker is in de zomer van 2023 gelanceerd in de hoofdcategorie deze prijs.

De Xerion twaalfserie, een nieuw ontwikkelde serie met motorvermogens tot 653 pk, is in de zomer van 2023 gelanceerd. Het lage toerentalconcept 2.0 met een maximumkoppel tot 3.100 Nm bij 1.300 t/min, Cmatic continu variabele transmissie met een maximumsnelheid van veertig kilometer per uur, werkhydrauliek voor lage motortoerentallen met doorstroomsnelheden tot 537 liter per minuut en nieuw ontwikkelde Terra Trac driehoekige rupsbanden. Het zicht rondom vanuit de cabine met vierpuntsvering is ook een van de kenmerken van de machine. Net als de belastbaarheid en de nauwkeurige besturing dankzij het doorlopende frame met twee stuurassen.

Xerion gemakkelijk hanteerbaar

Maar dankzij de uitgebalanceerde 50/50 gewichtsverdeling is de Xerion twaalfserie, met het Xerion 12.650 Terra Trac, geschikt voor zwaar trekwerk in alle snelheidsbereiken. Of het nu voor een cultivator, schijveneg, ploeg, zaaimachine of aanhangwagen is. “Ondanks het vermogen waarover hij beschikt en zijn afmetingen, is de Xerion gemakkelijk te hantere. Dit kan dankzij de nieuwste generatie van de Cmatic continu variabele transmissie met viermechanische groepen. Daarnast is het bijgestaan door het Cemos lerend ondersteuningssysteem en informatie invoer om de transmissie, tractie en ballast te optimaliseren. Dit heeft voordelen op het gebied van prestaties en brandstofverbruik”, aldus de jury.

De Xerion twaalfserie omvat twee modellen: de 12.590 en de 12.650. Deze modellen worden in de hoofdfabriek van Claas in Harsewinkel worden geproduceerd. De trekkers komen op de wereldwijde markt in zowel Terra Trac als Trac-versies op wielen. De 15,6 l Mercedes-Benz zescilindermotoren zijn goedgekeurd voor gebruik met gehydrogeneerde plantaardige oliën (HVO) – alle nieuwe machines worden ook in de fabriek gevuld met de duurzame brandstof die wordt geproduceerd uit afval en restmaterialen.

Geavanceerde on- en offboard functies voor digitale landbouw maken niet alleen automatische besturing, sectiecontrole, variabele snelheid en automatische documentatie mogelijk, maar ook de optimalisatie van machine- en procesprestaties met Cemos. Vanaf eind 2024 zal de Xerion 12-serie ook nog meer verbonden zijn dankzij het nieuwe Claas Connect, dat de basis zal vormen voor verdere ontwikkeling in de richting van hoge automatisering van werkprocessen en zelfs autonomie

Bron: Kamps de Wild

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
CO₂ in bewaring: wanneer moet je als teler écht ingrijpen?
5 mei

CO₂ in bewaring: wanneer moet je als teler écht ingrijpen?

Belgische aardappelproducten scoren in Azië tijdens FHA Singapore
5 mei

Belgische aardappelproducten scoren in Azië tijdens FHA Singapore

Teeltoptimalisatie op slempgevoelige zeeklei
5 mei

Teeltoptimalisatie op slempgevoelige zeeklei

"Als je de bodem wilt ontlasten, moet je de meest flexibele band hebben die er is"
5 mei

"Als je de bodem wilt ontlasten, moet je de meest flexibele band hebben die er is"

Saldoverschil van 1.139 euro per hectare tussen regio's in suikerbieten
4 mei

Onkruidbestrijding in suikerbieten: vroeg starten en klein onkruid aanpakken

Toon meer

Recente berichten

  • CO₂ in bewaring: wanneer moet je als teler écht ingrijpen?
  • Belgische aardappelproducten scoren in Azië tijdens FHA Singapore
  • Teeltoptimalisatie op slempgevoelige zeeklei
  • “Als je de bodem wilt ontlasten, moet je de meest flexibele band hebben die er is”
  • Onkruidbestrijding in suikerbieten: vroeg starten en klein onkruid aanpakken

Recente reacties

  • hermans lambert op New Holland breidt T6-serie uit met 6-cilinder T6.160 Dynamic Command

Meer artikelen over trekkers

"Als je de bodem wilt ontlasten, moet je de meest flexibele band hebben die er is"

“Als je de bodem wilt ontlasten, moet je de meest flexibele band hebben die er is”

Praktijkdag in Prescot toont invloed van bandenkeus en bandenspanning

Praktijkdag in Prescot toont invloed van bandenkeus en bandenspanning

Hesston

De ‘Heeb’ 7730 van de gebroeders Dumortier

Meer lezen over:

Maak uw keuze

Machines

Duurzaamheid

Gewasbescherming

Poten en zaaien

Oogst en bewaring

Marktprijzen

Ziekte en gevaren

Toon meer

Footer

Onze brandpartners

YARA Logo - 208x105 pixels

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Contact
  • Nieuwsbrief
  • Abonneren
  • Adverteren

Copyright © 2026 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Ziekten & gevaren
  • Brandpartners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Abonneren op de Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
  • Terre Fermière (FR)
  • Algemene leveringsvoorwaarden