• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

akkerbouwbedrijf.beakkerbouwbedrijf.be

Nieuws voor de vlaamse akkerbouwer

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Ziekten & gevaren
  • Partners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Gratis abonnement op de Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Contact
  • icon

Nieuwe trekkers bij Meijer akkerbouw in Dronten

Trekkers 17 oktober 2024

De keuze voor een trekker wordt door veel factoren bepaald. Merkvoorkeur, doorontwikkeling en dealerrelatie, om er maar enkele te noemen. Bij Meijer Akkerbouw uit Dronten is dat niet anders. “Wij kiezen voor Deutz, omdat de schuur er hier vol mee staat. De rol van de dealer speelt ook altijd mee. Maar de trekkers hebben het werkplezier ook vergroot en dat hoort er ook bij, vind ik.”

Rick Meijer zit samen met zijn vader in een maatschap onder de naam Meijer Akkerbouw. Ze bewerken dit jaar ongeveer honderdvijftig hectare met hoofdzakelijke aardappels, uien, winterpeen en pastinaak.

Voorkeur voor traploze transmissie

Dit voorjaar kwam er op het bedrijf een nieuwe trekker bij, een Deutz 7250 TTV. Hiervoor werd een 6215 ingeruild. “Die trekker beviel prima maar was vijf jaar oud en zat wat krap aan het vermogen. Toen hebben we besloten om hem om te ruilen voor een 7250. Dan merk je wel dat die het allemaal wat beter de baas kan.”

De nieuwe 7250 TTV.

Vader en zoon kozen de TTV transmissie omdat ze die al kenden van twee andere trekkers op het bedrijf, de 6215 en ook een 1145. “De reden waarom wij de traploze transmissie kiezen is echt wel het gemak in het veld. Je zit niet meer met versnellingen dus je kunt snel even harder of zachter, dat is gewoon veel makkelijker. De 7250 is de Warrior-uitvoering, gewoon omdat ik de kleur mooi vond. En uiteraard zit er af fabriek gps op. Dat stuurt wel veel mooier dan dat ik gewend ben met oude opbouwsysteem. Dus die keuze was vrij snel gemaakt, ook omdat we dat met de 6215 ook al hadden.”

De 7250 in de Warrior-uitvoering wordt ingeschakeld voor het zwaardere werk.

Aardappelen poten en rooien

“De werkzaamheden die we met de 7250 doen, zijn aardappelen poten in het voorjaar en rooien in het najaar. Verder trekken we er het land mee los, leggen we het klaar, laden we uien of zaaien we er een stukje mee. Maar meestal doet de nieuwe 6150.4 dat nu.” Die kwam midden 2023 op het bedrijf. “We zochten een vervanger voor de Agrotron 600. Dat was ook een relatief lichte zescilinder en die ging naar de tienduizend uur toe, dus vonden we het ook wel weer een keer tijd om te vernieuwen. En we zochten eigenlijk een lichte trekker van toch wel rond de 150 pk. Toen kwam Deutz dus met de nieuwe types van de 6.4 serie en is die er uiteindelijk gekomen.”

De 6150.4 neemt meestal het zaaiwerk voor zijn rekening.

Kopakkermanagement

“We verwachten met de 6150.4 zowat 500 uren op jaarbasis te draaien en met de 7250 rond de 650. Wij gebruiken voor de meeste werkzaamheden kopakkermanagement omdat het toch wel eenvoudig werkt. Er kan eigenlijk maar weinig misgaan. Neem nu ploegen: ploegen, wentelen, vooruit, achteruit. Het hele riedeltje zet je erin en dan volgt zich dat achter elkaar af. Dat werk eigenlijk hartstikke goed.” De instellingen van het kopakkermanagement zijn wel een stuk verbeterd ten opzichte van vroeger, aldus de akkerbouwer. “Want je kan nu heel makkelijk machines opslaan en je kan tussendoor ook een reeks veranderen. Als je denkt ‘Dit is toch niet zo handig’ dan kun je heel makkelijk aanpassen.”

Rick Meijer roemt het bedieningsgemak van de nieuwe trekkers, waarbij het kopakkermanagement uitblinkt.

Bedieningsgemak en comfort

Bedieningsgemak en comfort ervaart Meijer als goed. “Zeker ten opzichte van de oudere Agrotron zijn ze toch wel een stuk comfortabeler en soepeler geworden. En de cabine is stiller geworden. De rijeigenschappen van de TTV zijn gewoon ook een heel stuk verbeterd. Zeker met de nieuwe transmissie.”

Tekst: Seppe Deckx
Beeld: Victor Brooimans

Ontvang de Akkerbouwkrant gratis thuis op de mat

Dit, en vele andere verhalen recht uit het veld, lees je in de Akkerbouwkrant. Wil je ook de mooiste artikelen en reportages thuis op de mat?

De Akkerbouwkrant verschijnt zes keer per jaar met elke uitgave een verdiepend thema. De Akkerbouwkrant is semi-redactioneel en brengt positieve artikelen uit de markt. Met diverse reportages en praktijkervaringen komt de akkerbouwer aan het woord.

Klik hiernaast of ga naar akkerbouwbedrijf.be/abonneren voor alle mogelijkheden.

Deel dit artikel

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
Keuring verneveltoestellen en graanbehandelingsinstallaties nu ook verplicht
12 jun

Keuring verneveltoestellen en graanbehandelingsinstallaties nu ook verplicht

Kisten- of bulkbewaring: een praktische keuzehulp
12 jun

Kisten- of bulkbewaring: een praktische keuzehulp

Perard
10 jun

Perard Optium CL 200-T-mestverspreider

Bewegen we naar één integrale gewasgezondheid toe?
10 jun

Bewegen we naar één integrale gewasgezondheid toe?

Proefvelden PotatoEurope 2025: 15 bedrijven tonen hun expertise in de praktijk
10 jun

Proefvelden PotatoEurope 2025: 15 bedrijven tonen hun expertise in de praktijk

Toon meer

Meer artikelen over trekkers

Drie nieuwe Deutz-Fahr trekkers bij Beekman

Drie nieuwe Deutz-Fahr trekkers bij Beekman

Nieuwe Case IH Farmall C: meer prestaties, functies en keuze

Nieuwe Case IH Farmall C: meer prestaties, functies en keuze

DLG PowerMix-test: Fendt 620 Vario levert topresultaten in het veld en op de weg

DLG PowerMix-test: Fendt 620 Vario levert topresultaten in het veld en op de weg

Meer lezen over:

Maak uw keuze

Machines

Duurzaamheid

Gewasbescherming

Poten en zaaien

Oogst en bewaring

Marktprijzen

Ziekte en gevaren

Toon meer

Footer

Onze vakpartners

YARA Logo - 208x105 pixels

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Contact
  • Nieuwsbrief
  • Abonneren
  • Adverteren

Copyright © 2025 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Ziekten & gevaren
  • Vakpartners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Abonneren op vakkrant Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
  • Privacy statement
  • Cookiebeleid
  • Disclaimer