• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

akkerbouwbedrijf.beakkerbouwbedrijf.be

Nieuws voor de vlaamse akkerbouwer

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Ziekten & gevaren
  • Partners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Gratis abonnement op de Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Contact
  • icon

Twee keer Farm Machine Award voor Claas

Trekkers 27 november 2023

Twee keer Farm Machine Award voor Claas

Een internationale vakjury heeft op de Agritechnica twee keer Claas bekroond met de Farm Machine 2024 Award. De prijs ging naar de nieuwe Xerion twaalfserie van Claas. Ook de autonomie samenwerking 3A – Advanced Automation & Autonomy viel in de prijzen. Slechts een paar dagen eerder werd de Xerion 12.650 Terra Trac uitgeroepen tot Tractor of the Year 2024.

De nieuwe Xerion twaalfserie heeft nu zijn tweede internationale onderscheiding op rij ontvangen. Na de onderscheiding Tractor of the Year 2024 heeft de trekker nu ook de onderscheiding Farm Machine 2024 in de categorie grote tractoren. “We zijn overweldigd dat na 25 jaar Xerion op de markt, de visie van Helmut Claas ook deze onderscheiding heeft gekregen,” legt Martin Hoyningen-Huene, Chief Technology Officer CLAAS Group en verantwoordelijk voor de divisie Tractoren en Werktuigen, uit. “Deze prijs en de Tractor of the Year 2024 behoren toe aan het hele productteam rond ontwikkeling, marketing en verkoop. Na vele positieve opmerkingen van klanten bij de markintroductie, bevestigen beide prijzen de innovatieve, technische en ergonomische eigenschappen van deze trekker.”

Farm Machine Award voor Xerion

Met de Xerion heeft Claas 25 jaar technologische inbreng in de internationale grote tractoren bouw. De trekker heeft een lage motortoerentalconcept 2.0. De Xerion twaalfserie bezit tevens over de Cmatic continu variabele transmissie met een maximumsnelheid tot 50 kilometer per uur (Terra Trac tot 40 kilometer per uur).

De lage motortoerental werkhydrauliek heeft doorstroomsnelheden tot 537 liter per minuut. Ook bevat het de nieuw ontwikkelde en schokabsorberende Terra Trac driehoekige rupsbanden. Daarnaast heeft hij breed zicht rondom vanuit de vierpuntsgeveerde cabine. Het laadvermogen en de nauwkeurige besturing dankzij het doorlopende frame met twee stuurassen. Verder heeft het compromisloze vierwielaandrijvingsconcept met uitgebalanceerde 50/50 gewichtsverdeling en het Cemos bestuurdersassistentie- en procesoptimalisatiesysteem.

“Tractie efficiëntie is altijd aanwezig geweest in het DNA van onze tractoren,” voegt Johannes Weisbrodt, Senior Vice President Product Unit System Tractors en verantwoordelijk voor de Xerion, toe. “Met de Xerion twaalfserie hebben we de sterke punten genomen die door Xerion klanten over de hele wereld worden gewaardeerd. Dit hebben we verder ontwikkeld en gecombineerd met onze Terra Trac ontwikkelings- en productie-ervaring.”

3A wint in de categorie “Smart Farming & Robotics

Claas was verheugd opnieuw een prijs in ontvangst te mogen nemen met zijn 3A-oprichtingspartners AgXeed en Amazone. In de categorie “Smart Farming & Robotic” ontving het bedrijf de tweede award op de Agritechnica na de zilveren Innovation Award. “Geavanceerde procesautomatisering en autonomie zijn een van de toekomstige megatrends in de wereldwijde landbouw,” aldus de oprichters van 3A.

“Met 3A – Advanded Automation & Autonomy is het de bedoeling dat zelfs kleinere bedrijven met minder ontwikkelingsmiddelen kunnen deelnemen aan de voortschrijdende automatisering in veldbeheer. In de toekomst zullen boeren en loonwerkers toegang hebben tot een grote verscheidenheid aan oplossingen van fabrikanten en zullen ze de optimale technologie voor hun werkzaamheden en behoeften kunnen kiezen. Bovenal zullen technologieën en oplossingen sneller tot marktrijpheid worden ontwikkeld door het bundelen van competenties en zal de standaardisatie worden versneld.”

Bron: Claas

Deel dit artikel

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
Voeg eenvoudig een foto toe aan je teeltregistratie in AgroVision Crops
3 jul

Voeg eenvoudig een foto toe aan je teeltregistratie in AgroVision Crops

Dorsen op topniveau: Massey Ferguson IDEAL 7 zet nieuwe standaard
3 jul

Dorsen op topniveau: Massey Ferguson IDEAL 7 zet nieuwe standaard

“Bereid je nu nog voor op een droge zomer”
3 jul

“Bereid je nu nog voor op droogte in de zomer”

Maak kennis met de Smart Farm producten van Farm-ING
2 jul

Maak kennis met de Smart Farm producten van Farm-ING

"Grote verwachtingen van Earth Rover lichtweeder"
1 jul

"Grote verwachtingen van Earth Rover lichtweeder"

Toon meer

Meer artikelen over trekkers

"Ik kom nu met een big smile thuis"

“Ik kom nu met een big smile thuis”

Steyr Terrus CVT-trekkerserie krijgt meer functies

Steyr Terrus CVT-trekkerserie krijgt meer functies

Drie nieuwe Deutz-Fahr trekkers bij Beekman

Drie nieuwe Deutz-Fahr trekkers bij Beekman

Meer lezen over:

Maak uw keuze

Machines

Duurzaamheid

Gewasbescherming

Poten en zaaien

Oogst en bewaring

Marktprijzen

Ziekte en gevaren

Toon meer

Footer

Onze vakpartners

YARA Logo - 208x105 pixels

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Contact
  • Nieuwsbrief
  • Abonneren
  • Adverteren

Copyright © 2025 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Ziekten & gevaren
  • Vakpartners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Abonneren op vakkrant Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
  • Privacy statement
  • Cookiebeleid
  • Disclaimer