• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

akkerbouwbedrijf.beakkerbouwbedrijf.be

Nieuws voor de vlaamse akkerbouwer

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Partners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Gratis abonnement op de Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Contact
  • icon
  • Terre Fermière (FR)

Ruim de helft meer investeringssteun voor biolandbouwers

Biologische akkerbouw 1 oktober 2026

Ruim de helft meer investeringssteun voor biolandbouwers

Biologische landbouwbedrijven hebben in 2025 fors meer investeringssteun ontvangen binnen het VLIF (Vlaams Landbouwinvesteringsfonds). In 2025 werd in totaal 3,8 miljoen euro VLIF-investeringssteun toegekend aan 105 actieve biolandbouwers tegenover 2,4 miljoen euro in 2024. Dat is een stijging met ruim de helft ten opzichte van 2024 en het hoogste steunniveau in vijf jaar tijd. Dat blijkt uit het jaarlijkse biorapport dat het Agentschap Landbouw en Zeevisserij vandaag publiceert naar aanleiding van EU Organic Day. 

Ongeveer 623.000 euro VLIF-steun werd verleend aan 12 biobedrijven voor investeringen specifiek gericht op biologische productie, met name voor biologisch gecertificeerd plantgoed of voor stallen waarin minstens vijf jaar dieren onder biocontrole gehouden worden. Er ging ook veel steun naar investeringen in energiebesparende maatregelen, automatisatie, en waterkwaliteit, -kwantiteit en -beheer. 

Overheidssteun biologische landbouwsector

De totale overheidssteun specifiek voor de biologische landbouwsector is in het kalenderjaar 2025 met 14 procent gestegen naar 7,2 miljoen euro. 44 procent wordt aangewend voor onderzoek en kennisopbouw, 43 procent gaat naar de stimulering van de biologische productie. Biolandbouwers ontvangen gemiddeld minder inkomenssteun, maar hogere steunbedragen voor ecoregelingen en agromilieuklimaatmaatregelen dan bedrijven in de totale landbouw. 

Biologische landbouw in Vlaanderen

Eind 2025 zijn er in Vlaanderen 639 biologische landbouwbedrijven, vijf meer dan in 2024. Hun aandeel in het totale aantal landbouwbedrijven stijgt naar drie procent. Tuinbouw is de vaakst voorkomende bedrijfsspecialisatie, gevolgd door akkerbouw en veeteelt. Een groeiend aantal bioboeren beoefent, naast de landbouwactiviteit, nog een of meerdere andere biologische ketenactiviteiten, zoals distributie of bereiding van bioproducten.

Het biologische areaal groeit naar 10.483 hectare, goed voor 1,7 procent van de totale oppervlakte cultuurgrond in Vlaanderen. Zo’n 83 procent van het bioareaal is volledig biologisch, de overige 17 procent is areaal in omschakeling naar bio. Bijna driekwart van de bio-oppervlakte wordt ingenomen door grasland en voedergewassen. West- en Oost-Vlaanderen hebben de grootste bioarealen, maar Limburg en Vlaams-Brabant hebben met 2,1 procent het hoogste bioaandeel in hun totale landbouwareaal. Op teeltniveau zijn er duidelijke provinciale verschillen: fruitteelt is geconcentreerd in Vlaams-Brabant en Limburg, voedergewassen zijn belangrijk in Oost- en West-Vlaanderen.

Een kwart van de biologische landbouwbedrijven houdt dieren op het bedrijf die onder biocontrole staan. Het aantal biologische varkens-, pluimvee- en geitenhouders neemt licht toe, terwijl het aantal rundvee- en schapenhouders stabiliseert. De biologische veestapel groeit met vier procent, wat in hoofdzaak te danken is aan een stijging bij pluimvee. Ook de varkens onder biocontrole nemen in aantal toe, terwijl we bij de runderen, geiten en vooral schapen een terugval zien. Het biologische aandeel van de veestapel in Vlaanderen blijft voor de meeste diersoorten heel beperkt.

Bron: Agentschap Landbouw

Tags
links2

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
Oproep van 1 miljoen euro voor demonstratieprojecten in de land- en tuinbouw
1 okt

Oproep van 1 miljoen euro voor demonstratieprojecten in de land- en tuinbouw

Ruim de helft meer investeringssteun voor biolandbouwers
1 okt

Ruim de helft meer investeringssteun voor biolandbouwers

Hitte en droogte drukken Europese opbrengsten van aardappelen, bieten en mais
1 okt

JRC: Hitte en droogte drukken Europese opbrengsten van aardappelen, bieten en mais

Deutz-Fahr breidt 6C-serie uit met 156 pk sterke 6145C
30 sep

Deutz-Fahr breidt 6C-serie uit met 156 pk sterke 6145C

Voorzichtige groei biologische akkerbouw in Vlaanderen
29 sep

Voorzichtige groei biologische akkerbouw in Vlaanderen

Toon meer

Meer artikelen over biologische akkerbouw

Voorzichtige groei biologische akkerbouw in Vlaanderen

Voorzichtige groei biologische akkerbouw in Vlaanderen

FarmDroid vergroot capaciteit met nieuwe FD60-veldrobot

FarmDroid vergroot capaciteit met nieuwe FD60-veldrobot

Voorop lopen met beide voeten in de klei

Vooroplopen met beide voeten in de klei

Meer lezen over:

Maak uw keuze

Machines

Duurzaamheid

Gewasbescherming

Poten en zaaien

Oogst en bewaring

Marktprijzen

Ziekte en gevaren

Toon meer

Footer

Onze brandpartners

YARA Logo - 208x105 pixels

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Contact
  • Nieuwsbrief
  • Abonneren
  • Adverteren

Copyright © 2026 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Ziekten & gevaren
  • Brandpartners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Abonneren op de Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
  • Terre Fermière (FR)
  • Algemene leveringsvoorwaarden