• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

akkerbouwbedrijf.beakkerbouwbedrijf.be

Nieuws voor de vlaamse akkerbouwer

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Partners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Gratis abonnement op de Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Contact
  • icon
  • Terre Fermière (FR)

De keuze aan landbouwrobots is reuze

Precisielandbouw Schoffelmachine Veldspuit 18 oktober 2022

Er is inmiddels een grote diversiteit beschikbaar aan landbouwrobots. Zo zijn er robots die ingezet worden voor grondbewerking, machines die schoffelen, of zorgen voor plaatsspecifieke gewasbescherming. Ruim 150 bezoekers maakten kennis met de vernieuwende landbouwmachines tijdens de Robotiseringsdag. 

Voor het derde jaar op rij zijn, mede vanuit het project Schoon Water voor Brabant, verschillende robots gedemonstreerd. Het gaat daarbij zowel om prototypen, als om machines die al ingezet worden.

Ruim 150 bezoekers maakten kennis met de vernieuwende landbouwmachines tijdens de Robotiseringsdag. Er worden robots ingezet voor grondbewerking, om te schoffelen of voor plaats specifieke #gewasbescherming. #Robot #akkerbouw #robotisering #onkruid #bodem #teelt #grond pic.twitter.com/IJMgJvk469

— overSchoonWater (@overSchoonWater) October 17, 2022

Praktijkrijpe robots

Er is behoorlijk interesse voor robotisering in de landbouw. Dat is te merken aan het aantal bezoekers tijdens de dag en de grote verscheidenheid aan machines. In de akkerbouw en vollegrondsgroente rijden op diverse bedrijven al de onkruid-robots Naïo Dino, de FarmDroid FD20 en de AgXeed Agbot, die autonoom grond-bewerkingen uitvoert.

Een voordeel van robots is dat ze meestal lichter zijn dan de traditionele werktuigen, waardoor de bodem minder belast is. Neem de Naïo Orio: deze robot kan schoffelen, zaaien, spuiten en maaien en weegt slechts 1.800 kg.

Arbeidsbesparing

Arbeidsbesparing is de belangrijkste plus van robots. Zo demonstreerde Aigro een autonome, elektrische onkruidwieder voor in de bomenteelt. Deze mag door zijn kleine omvang en lagere snelheid zonder toezicht rijden, iets wat bij de grotere robots niet is toegestaan.

“Je spaart arbeid uit met deze robot. Met de krapte op de arbeidsmarkt levert dat veel op. Deze robot staat heel dicht bij de praktijk. Iedereen die zelf een zitmaaier kan onderhouden, kan dat met deze robot ook.” Aldus Peter Brier van Aigro.

Minder gebruik gewasbeschermingsmiddelen

Ook met het oog op een afnemend middelenpakket voor gewasbescherming zijn onkruidrobots interessant. De Weed Whacker is een robot die het handmatige onkruid wieden in beddenteelt vervangt. Via een camera bepaalt de robot welke plantjes onkruid zijn en trekt deze eruit.

“Juist nu is het moment om te proberen om onkruid te bestrijden zonder chemie. Nu kan nog bijgestuurd worden met middelen. In de toekomst weten we niet of we die luxe hebben.” Aldus Alice Blok van CLM.

Sensoren kunnen ook helpen om middel te besparen, door heel gericht spuiten. Op de demodag waren twee voorbeelden te zien: de Ecorobotix en de Leapbox. Beide kunnen op een gewone trekker zijn gebruikt. De Ecorobotix is een spot spray machine die heel gericht spuit, waarbij gekozen kan worden tussen alleen het gewas, alleen het onkruid of een volvelds bespuiting. Bij de Leapbox varieert de dosering op dopniveau, aan de hand van de hoeveelheid loof die door de camera gedetecteerd wordt.

Bron: Schoon Water voor Brabant
Beeld: Martin de Vries

Deel dit artikel

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
Uienzaai in stroomversnelling: zaaimachines draaien op volle toeren
17 apr

Uienzaai in stroomversnelling: zaaimachines draaien op volle toeren

"Zomerzaaiuien telen ging écht niet meer"
16 apr

"Zomerzaaiuien telen ging écht niet meer"

Tevredenheid en vertrouwen onder Vlaamse akkerbouwers daalt
15 apr

Tevredenheid en vertrouwen onder Vlaamse akkerbouwers daalt

Agrifirm: datagedreven bemesting houdt stikstofresidu in aardappel laag
15 apr

Agrifirm: datagedreven bemesting houdt stikstofresidu in aardappel laag

Kunstmestgift verlagen met efficiënte bemestingstechnieken
15 apr

Kunstmestgift verlagen met efficiënte bemestingstechnieken

Toon meer

Recente berichten

  • Uienzaai in stroomversnelling: zaaimachines draaien op volle toeren
  • “Zomerzaaiuien telen ging écht niet meer”
  • Tevredenheid en vertrouwen onder Vlaamse akkerbouwers daalt
  • Agrifirm: datagedreven bemesting houdt stikstofresidu in aardappel laag
  • Kunstmestgift verlagen met efficiënte bemestingstechnieken

Recente reacties

  • hermans lambert op New Holland breidt T6-serie uit met 6-cilinder T6.160 Dynamic Command

Meer artikelen over precisielandbouw

OptiBoltt: snelle leercurve en hoge capaciteit

OptiBoltt: snelle leercurve en hoge capaciteit

Blok Mechanisatie presenteert drie nieuwe autonome landbouwmachines

Blok Mechanisatie presenteert drie nieuwe autonome landbouwmachines

Koppeling tussen dataplatform MyEasyFarm en AVR aardappelrooiers

Koppeling tussen dataplatform MyEasyFarm en AVR aardappelrooiers

Meer lezen over:

Maak uw keuze

Machines

Duurzaamheid

Gewasbescherming

Poten en zaaien

Oogst en bewaring

Marktprijzen

Ziekte en gevaren

Toon meer

Footer

Onze brandpartners

YARA Logo - 208x105 pixels

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Contact
  • Nieuwsbrief
  • Abonneren
  • Adverteren

Copyright © 2026 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Ziekten & gevaren
  • Brandpartners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Abonneren op de Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
  • Terre Fermière (FR)
  • Algemene leveringsvoorwaarden