• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

akkerbouwbedrijf.beakkerbouwbedrijf.be

Nieuws voor de vlaamse akkerbouwer

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Partners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Gratis abonnement op de Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Contact
  • icon
  • Terre Fermière (FR)

10 miljoen euro steun voor projecten van innovatie, samenwerking en demonstratie

Ondernemen 23 juni 2023

10 miljoen euro steun voor projecten van innovatie, samenwerking en demonstratie in de land- en tuinbouw

Vlaams minister van Landbouw en Voeding Jo Brouns maakt 9,96 miljoen euro vrij voor projecten van innovatie, demonstratie en samenwerking in de land- en tuinbouw.

Landbouwers kunnen rekenen op 6,76 miljoen euro VLIF innovatiesteun van de Vlaamse overheid als ze projecten realiseren die vernieuwend zijn op het vlak van productie, verwerking en afzet op niveau van hun landbouwbedrijf. Bijkomend is 2,2 miljoen euro steun gereserveerd voor ondernemersgedreven operationele groepen rond innovatie en samenwerking. Tot slot wordt 1 miljoen euro steun uitgetrokken voor demonstratieprojecten die klimaatrobuuste landbouw ondersteunen.

VLIF Innovatie

Vlaanderen stimuleert innovatie en vernieuwing, ook in de land- en tuinbouwsector. Via projectsteun kunnen land- en tuinbouwbedrijven op steun rekenen om innovatieve ideeën en concepten op het vlak van productie, verwerking en afzet van landbouwproducten in de praktijk te realiseren. De middelen komen uit het Vlaams Landbouw Investeringsfonds (VLIF). De subsidie biedt hen de kans om een innovatief investeringsproject te realiseren. Dit is een aanvulling op de gewone investeringssteun.

De oproep 2023 is de achtste oproep met een totaalbudget van 6,76 miljoen euro. 

Oproep voor EIP – operationele groepen

In een operationele groep gaan landbouwers en eventueel andere actoren aan de slag om voor een bepaalde problematiek of opportuniteit een innovatieve oplossing te vinden of een innovatief samenwerkingsverband te ontwikkelen. Het is een ondernemersgedreven samenwerkingsverband dat bestaat uit (actieve) landbouwers, andere actoren uit de agro-voedingsketen, adviseurs, onderzoekers, andere (KMO) ondernemers, innovatie ondersteunende diensten, productenorganisaties, brancheorganisaties,… 

Innovatie is mogelijk door het ontwikkelen en testen van nieuwe producten, diensten, processen of technieken (werkwijzen) in projecten van EIP-innovatie.  Maar ook de realisatie van innovatieve samenwerkingen tussen landbouwers en/of andere actoren met het oog op nieuwe wijzen van vermarkten of organisatiestructuren kan een manier zijn om de duurzaamheid en weerbaarheid van land- en tuinbouwbedrijven te verhogen. Dit kan in projecten van EIP-Samenwerking. Indien de creatie van een nieuw samenwerkingsproject zich nog in een pril stadium bevindt, is er de mogelijkheid om een eenjarig voorbereidingstraject te ondersteunen onder de vorm van EIP-samenwerking voorbereiding.

Voor de oproep 2023 is 2,2 miljoen euro voorzien voor EIP-projecten innovatie en samenwerking.

Demonstratieprojecten

Demonstratieprojecten maken land- en tuinbouwers bewust van nieuwe mogelijkheden op het vlak van duurzame praktijken en technieken. Vanuit non-profit organisaties die expertise hebben in duurzame landbouwpraktijken worden land- en tuinbouwers geholpen om deze toe te passen op hun bedrijf. Het thema van deze oproep heeft specifiek betrekking op klimaatrobuuste landbouw.

Voor de oproep 2023 is 1 miljoen euro steun voorzien.

Praktische informatie

Tot en met 15 september 2023 kunnen projecten ingediend worden voor elk van deze drie oproepen. De oproepen gebeuren in het kader van het Vlaams GLB Strategisch Plan 2023-2027 dat via diverse maatregelen de competitiviteit en verduurzaming van de Vlaamse land- en tuinbouw stimuleert en ondersteunt. 

Bron: Department Landbouw en Visserij

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
Gaan SBR en stolbur alle teelten overheersen?
30 apr

Gaan SBR en stolbur alle teelten overheersen?

Agri-PV: kansen en gevolgen van teelt tussen zonnepanelen
30 apr

Agri-PV: kansen en gevolgen van teelt tussen zonnepanelen

Europees Parlement wil hoger landbouwbudget in volgende EU-begroting
30 apr

Europees Parlement wil hoger landbouwbudget in volgende EU-begroting

De waarde van waterkwaliteit
29 apr

De waarde van waterkwaliteit

Poten onder ideale omstandigheden: lichte combinatie, lage bodemdruk en perfect weer
28 apr

Poten onder ideale omstandigheden: lichte combinatie, lage bodemdruk en perfect weer

Toon meer

Recente berichten

  • Gaan SBR en stolbur alle teelten overheersen?
  • Agri-PV: kansen en gevolgen van teelt tussen zonnepanelen
  • Europees Parlement wil hoger landbouwbudget in volgende EU-begroting
  • Van onze partner Yara

    Hoge prijzen en droogte: hoe kan zwavel helpen bij de bemesting?
  • De waarde van waterkwaliteit

Recente reacties

  • hermans lambert op New Holland breidt T6-serie uit met 6-cilinder T6.160 Dynamic Command

Meer artikelen over ondernemen

Europees Parlement wil hoger landbouwbudget in volgende EU-begroting

Europees Parlement wil hoger landbouwbudget in volgende EU-begroting

Tevredenheid en vertrouwen onder Vlaamse akkerbouwers daalt

Tevredenheid en vertrouwen onder Vlaamse akkerbouwers daalt

Publieke inspraak

Renure: op de drempel van invoering in Vlaanderen?

Meer lezen over:

Maak uw keuze

Machines

Duurzaamheid

Gewasbescherming

Poten en zaaien

Oogst en bewaring

Marktprijzen

Ziekte en gevaren

Toon meer

Footer

Onze brandpartners

YARA Logo - 208x105 pixels

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Contact
  • Nieuwsbrief
  • Abonneren
  • Adverteren

Copyright © 2026 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Ziekten & gevaren
  • Brandpartners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Abonneren op de Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
  • Terre Fermière (FR)
  • Algemene leveringsvoorwaarden