• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

akkerbouwbedrijf.beakkerbouwbedrijf.be

Nieuws voor de vlaamse akkerbouwer

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Ziekten & gevaren
  • Partners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Gratis abonnement op de Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Contact
  • icon

“Een drie-asser bevalt super”

Aardappelen oogsten Peen oogsten. Trekkers 4 december 2023

"Een drie-asser bevalt super"

Zoveel mogelijk tonnen meenemen in de kipper, dat is ideaal in de oogst. Firma Joskin heeft hiervoor een drie-asser op de markt gebracht. Akkerbouwer Karl van Zeeland uit Mariahout vertelt over zijn ervaringen met deze kipper.

Dit is een Trans-SPACE 8000/27 kipwagen van Joskin, geleverd door Abemec Waalwijk”, begint Karl van Zeeland, akkerbouwer in het Noord-Brabantse Mariahout. “We hebben deze kipper iets minder dan twee maand staan en hij bevalt super.” De bodem van de laadbak is vervaardigd uit HARDOXX. Dit slijtvaste materiaal voorkomt deuken of krassen in de bodem. Ook is deze kipwagen uitgerust met een dubbele gedwongen besturing op de eerste en de derde as. “Een volgeladen twee-asser rijdt een stuk onstabieler op de weg,” geeft Van Zeeland aan, “Bij een drie-asser voel je niet eens, dat je een zware lading achter je hebt hangen. Dit komt doordat de wielassen hydraulisch zijn geveerd, wat een betere wegligging geeft. We hebben er 650/55R26.5 BKT banden onder gelegd. Zo stuurt, ook op een perceel, de combinatie mooi om.”

Gespecialiseerd in wortelen

Van Zeeland heeft 75 hectare landbouwgrond. Hij heeft zich met zijn bedrijf toegespitst op de vroege wortelteelt. Daarbij maakt hij gebruik van bedekte teelt, waarbij het rooien begint in juli. “In januari en februari is de volgende ronde wortelen aan de beurt om de grond uit te gaan. Zo heb je een beetje spreiding gedurende het jaar. Onze wortelen gaan naar de versmarkt. De gehele wortelteelt gaat machinaal, dus er komt weinig handarbeid bij kijken. Daarnaast hebben we nog uien. Die zijn we nu aan het inschuren.”

Een groot volume

Er zijn meerdere uitvoeringen beschikbaar voor deze kipper, wat klantspecifiek kan worden aangepast. Voor de wortelteelt heeft Van Zeeland gekozen om nog een extra opzetschot van 25 centimeter hoogte erbij te laten plaatsen. “De zijwand is standaard honderdvijftig centimeter hoog”, gaat de akkerbouwer verder. “Dit is niet hoog genoeg wanneer we werken met de wortelrooiers. Met deze verhoging kunnen we precies een vrachtwagen vullen met twee laadbakken. Anders bleven we steeds met een halve vracht over en dat werkte minder goed.”

Kiepen op afstand

Verder heeft deze kipper een afstandsbediening, zodat je vanaf de stortbak de kipper kan besturen. “Dit was een extra optie waar we voor hebben gekozen,” vertelt Van Zeeland. “Op deze manier hoef je niet steeds in de trekker te stappen als je verder wilt kiepen. Ook kiept de laadbak snel, dankzij de hydraulische kippomp met vele liters olie. De achterklep kun je er ook mee bedienen.”

Oud en nieuw gecombineerd

“Mijn zoon is op dit moment op pad met de kipper. Hij heeft er een ouder type Fendt-trekker voor gezet. Het zorgt voor veel bekijks: zo’n vierkante Fendt met een gigantische kipper erachter. Wij vinden het juist een mooi samenspel op deze manier. Deze kipper rijdt nog niet zolang mee, maar voor zover zijn we er zeker tevreden over,” besluit Van Zeeland.

Tekst: Kim Sjoers
Beeld: Akkerbouwbedrijf Van Zeeland

Deel dit artikel

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
Keuring verneveltoestellen en graanbehandelingsinstallaties nu ook verplicht
12 jun

Keuring verneveltoestellen en graanbehandelingsinstallaties nu ook verplicht

Kisten- of bulkbewaring: een praktische keuzehulp
12 jun

Kisten- of bulkbewaring: een praktische keuzehulp

Perard
10 jun

Perard Optium CL 200-T-mestverspreider

Bewegen we naar één integrale gewasgezondheid toe?
10 jun

Bewegen we naar één integrale gewasgezondheid toe?

Proefvelden PotatoEurope 2025: 15 bedrijven tonen hun expertise in de praktijk
10 jun

Proefvelden PotatoEurope 2025: 15 bedrijven tonen hun expertise in de praktijk

Toon meer

Meer artikelen over aardappelen oogsten

Proefvelden PotatoEurope 2025: 15 bedrijven tonen hun expertise in de praktijk

Proefvelden PotatoEurope 2025: 15 bedrijven tonen hun expertise in de praktijk

Aardappelmoeheid beheersen: kansen nu en in de toekomst

Aardappelmoeheid beheersen: kansen nu en in de toekomst

"Plantenhormonen zijn de postbodes in het vatenstelsel" biostimulanten

“Plantenhormonen zijn de postbodes in het vatenstelsel”

Meer lezen over:

Maak uw keuze

Machines

Duurzaamheid

Gewasbescherming

Poten en zaaien

Oogst en bewaring

Marktprijzen

Ziekte en gevaren

Toon meer

Footer

Onze vakpartners

YARA Logo - 208x105 pixels

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Contact
  • Nieuwsbrief
  • Abonneren
  • Adverteren

Copyright © 2025 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Ziekten & gevaren
  • Vakpartners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Abonneren op vakkrant Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
  • Privacy statement
  • Cookiebeleid
  • Disclaimer