• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

akkerbouwbedrijf.beakkerbouwbedrijf.be

Nieuws voor de vlaamse akkerbouwer

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Partners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Gratis abonnement op de Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Contact
  • icon
  • Terre Fermière (FR)

“Mercedes onder de kistenvullers”

Aardappelen oogsten Bewaring 22 juni 2021

Teler Hans Jansen uit Middenmeer werkt sinds twee jaar met de BoxFilr van VHM Machinery. Een bijzondere uitvoering omdat de akkerbouwer de kisten en bigbags niet alleen met aardappelen, maar ook met sjalotten vult. Zo zet hij de BoxFilr bijna jaarrond in. “Het levert ons ontzettend veel tijd en rust op.”

De BoxFilr is bij Jansen de opvolger van de meer simpele kistenvuller van VHM Machinery, die altijd op het bedrijf van Jansen draaide. “We zijn ooit met het bedrijf in contact gekomen op een beurs en het klikte van twee kanten. Het simpele systeem werkte in de praktijk al zo mooi. Daarom hebben we twee jaar geleden besloten om over te stappen op de ‘superdeluxe’ uitvoering, de Mercedes onder de kistenvullers”, vertelt Jansen.

Capaciteit belangrijke factor

Capaciteit is een belangrijke factor binnen het akkerbouwbedrijf van Jansen. Hij teelt in de kop van Noord-Holland ruim tweehonderd hectare. Voor de opslag heeft Jansen zelf zo’n 3500 vierkante meter opslag beschikbaar, waar de kisten vier, vijf of zes meter hoog worden weggezet. “We werken met een vierrijige aardappelrooier, waarmee vijftig ton per hectare van het land wordt gehaald. Die mag niet stilstaan omdat de capaciteit van de kistenvuller niet toereikend is. De BoxFilr doet zestig ton op z’n fluitjes.”

De buffer van de BoxFilr kan in een ‘normale’ configuratie met gemak 2,5 ton aan, dus is een kist in een paar seconden gevuld. “Gemiddeld gaat dat om meer dan honderd kisten per uur. Daar kun je niet tegen rijden.” De brede vulband met optionele dynamische valbreker zorgen voor een minimale valhoogte. De combinatie van de twin-trechter en de instelbare daalsnelheid met schokfunctie zorgt voor een optimale productverdeling in de kist. De kistenvuller beschikt over een weeg- en registratiesysteem.

BoxFilr

Geschikt voor sjalotten

In samenspraak met VHM Machinery is de BoxFilr van Jansen zo aangepast, dat die ook voor het opladen van sjalotten geschikt is. “Het gewas heeft de eigenschap om aan elkaar te haken, waardoor het lossen een probleem is. We laden ook wel op als de sjalotten nog wat groenig zijn, dan is dat probleem nog groter. Uiteindelijk hebben we de brug, die de stortkegel bij aardappelen vermijdt, er tussenuit gehaald. Dan krijg je een opening van 110 tot 120 centimeter en komen de sjalotten netjes in de kist.” Met het storten van de aardappelen gaat de brug er weer tussen en wordt het geheel opnieuw getarreerd.

Een andere aanpassing is de versmalde bunker, die speciaal is ontwikkeld om niet alleen standaard kisten, maar ook die van 1,40 bij 1,20 meter netjes af te vullen. Jansen heeft nog met de gedachte gespeeld om een lift aan te schaffen. Uiteindelijk is dat een kistendraaier geworden. “In mijn optiek zorgt een lift er voor dat je twee bultjes bij het vullen van de kist krijgt. Door de heftruckbeweging maak je het geheel mooi vlak. Dus ik ben blij dat we die handeling er nog tussen hebben.”

Navuloptie

Een andere toepassing is de navuloptie, die in overleg met Jansen door VHM in de software is toegevoegd. “Voor mij een eis. Het systeem is zelflerend, maar bigbags met ondergewicht kunnen we niet hebben. Voor VHM is dit behoorlijk wat werk geweest. Bij ons hebben ze dit flink kunnen testen, maar het werkt fantastisch. Dat is in mijn ogen ook een groot pluspunt aan VHM. Ze denken mee, luisteren en geven ook precies aan waarom iets eventueel niet zou kunnen. Zo ontstaat er een machine, die we min of meer samen hebben uitgedacht en die precies past bij mijn situatie.”

De akkerbouwer is uitermate content met zijn ‘Mercedes’. “De BoxFilr is een ontzettend fijne, compacte capaciteitsmachine. Of het nu gaat om het vullen van kisten of het opzakken van bigbags, we kunnen flink opschieten en dat geeft uiteindelijk zoveel rust.”

Dit betreft een artikel uit onze Akkerbouwkrant. De Akkerbouwkrant gratis thuis op de mat?

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
16 jun

Hoe beheersen we valse meeldauw succesvol én FRAC-proof?

Minder aardappelen en suikerbieten, meer grasland en biodiversiteitsvriendelijke teelten
15 jun

Minder aardappelen en suikerbieten, meer grasland en biodiversiteitsvriendelijke teelten

John Deere vernieuwt 6R-serie met nadruk op comfort, precisie en inzetbaarheid
12 jun

John Deere vernieuwt 6R-serie met nadruk op comfort, precisie en inzetbaarheid

Dewulf introduceert derde generatie Kwatro (Xtreme)-rooier
12 jun

Dewulf introduceert derde generatie Kwatro (Xtreme)-rooier

Nieuwe loods en slimme proefveldmaaier versterken graslandonderzoek in Vlaanderen
11 jun

Nieuwe loods en slimme proefveldmaaier versterken graslandonderzoek in Vlaanderen

Toon meer

Recente berichten

  • Van onze partner Yara

    Met fosfaatbladbemesting meer energie, meer groei en meer knollen
  • Hoe beheersen we valse meeldauw succesvol én FRAC-proof?
  • Minder aardappelen en suikerbieten, meer grasland en biodiversiteitsvriendelijke teelten
  • John Deere vernieuwt 6R-serie met nadruk op comfort, precisie en inzetbaarheid
  • Dewulf introduceert derde generatie Kwatro (Xtreme)-rooier

Recente reacties

  • hermans lambert op New Holland breidt T6-serie uit met 6-cilinder T6.160 Dynamic Command

Meer artikelen over aardappelen oogsten

Dewulf introduceert derde generatie Kwatro (Xtreme)-rooier

Dewulf introduceert derde generatie Kwatro (Xtreme)-rooier

Start veiling Thoolse primeur aardappelen op 4 juni

Start veiling Thoolse primeur aardappelen op 4 juni

Silicium zet planten in hun kracht

Silicium zet planten in hun kracht

Meer lezen over:

Maak uw keuze

Machines

Duurzaamheid

Gewasbescherming

Poten en zaaien

Oogst en bewaring

Marktprijzen

Ziekte en gevaren

Toon meer

Footer

Onze brandpartners

YARA Logo - 208x105 pixels

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Contact
  • Nieuwsbrief
  • Abonneren
  • Adverteren

Copyright © 2026 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Ziekten & gevaren
  • Brandpartners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Abonneren op de Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
  • Terre Fermière (FR)
  • Algemene leveringsvoorwaarden