• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

akkerbouwbedrijf.beakkerbouwbedrijf.be

Nieuws voor de vlaamse akkerbouwer

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Ziekten & gevaren
  • Partners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Gratis abonnement op de Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Contact
  • icon

Fendt 724 Vario voor tiende keer favoriet van Duitse boeren

Trekkers 20 februari 2024

Fendt 724 Vario voor tiende keer favoriet van Duitse boeren

Samen met de tractorregistraties, wordt in Duitsland ook ‘Nations Favorite’ gepubliceerd. De Fendt 724 Vario blijkt ook dit jaar de populairste tractor te zijn. En niet voor de eerste keer: het model is al voor de tiende keer de populairste trekker van onze Oosterburen.

Top 10: Registratie & marktaandelen voor tractoren vanaf 0 pk

Met 30.345 geregistreerde tractoren in Duitsland voor 2023 is de markt vrijwel onveranderd gebleven ten opzichte van 2022. In 2022 was er slechts één machine minder op 30.344 tractoren. Fendt behaalde in mei al zeer goede verkoopcijfers. Na 2022 leidt Fendt in 2023 voor de tweede keer de registratiestatistieken vanaf 0 pk. Duitse boeren registreerden 6.140 nieuwe Vario-tractoren. Dit levert Fendt een marktaandeel op van 20,2 procent in de algemene statistieken.

Fendt 724 Vario best verkochte tractormodel in tien jaar

In 2011 presenteerde het landbouwmachinebedrijf de Fendt 724 Vario aan het publiek. Sinds de lancering is de Fendt 724 Vario “verreweg het populairste model onder Duitse tractorchauffeurs”, aldus de vakbladen, die vervolgt: “Geen enkel ander model heeft in tien jaar zoveel exemplaren verkocht.” 

Met 817 geregistreerde exemplaren is de Fendt 724 Vario Gen6 opnieuw de populairste tractor en staat hij bovenaan de algemene lijst van populairste modellen in Duitsland. Het gat met het als tweede geplaatste model bedraagt ​​maar liefst 170 stuks.

De drie favoriete modellen van Duitse Fendt-klanten

Als topmodel op de totaallijst is de Fendt 724 Vario Gen6 ook het populairste model onder Fendt-klanten in Duitsland. Maar liefst 644 klanten kozen voor een Fendt 516 Vario. De Fendt 314 Vario volgt op de derde plaats met 551 geregistreerde exemplaren in Duitsland. Het populaire topmodel uit de Fendt 300 Vario-serie is uitgerust met het Fendt DynamicPerformance extra performance-concept.

Top 3: Fendt 724 Vario, 516 Vario en 314 Vario

Fendt leidt ook de statistieken in Zwitserland

In 2023 werden in Zwitserland 1.854 nieuwe tractoren geregistreerd. Dit betekent dat de markt met 36 eenheden is toegenomen ten opzichte van 2022. “Fendt blijft de lijst met nieuwe registraties in 2023 aanvoeren met 398 nieuw geregistreerde tractoren”, schrijft het blad Landtechnik Schweiz. Dit is 70 eenheden hoger dan het cijfer voor 2022.

Het sterkste prestatiesegment in het bergachtige Zwitserland ligt tussen 61 en 120 pk en dus in het compacte tractorsegment. Met 144 geregistreerde exemplaren is de Fendt 211 Vario de populairste trekker in Zwitserland en beschikt met het Fendt DynamicPerformance extra power concept over 124 pk en bevindt zich daarmee in het sterkste vermogenssegment. “Als je de smalspoorversie toevoegt, krijg je 160 modellen die aan dit tractortype kunnen worden toegewezen”, schrijft Landtechnik Schweiz.

Fendt 724 Vario voor tiende keer favoriet van Duitse boeren

Bron: Fendt

Deel dit artikel

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
Historisch laag nitraatoverschot in 2024: gunstig signaal voor waterkwaliteit
15 jul

Historisch laag nitraatoverschot in 2024: gunstig signaal voor waterkwaliteit

Efficiënt geautomatiseerd kisten vullen met een lage aanvoer, snel en vierkant vol
15 jul

Efficiënt geautomatiseerd kisten vullen met een lage aanvoer, snel en vierkant vol

Valtra 5e generatie A-serie krijgt upgrade
11 jul

Valtra 5e generatie A-serie krijgt upgrade

AgroVision breidt samenwerking met Banqup Group uit om Belgische boeren te ondersteunen bij overstap naar e-facturatie
10 jul

Samenwerking AgroVision en Banqup helpt boeren bij overstap naar e-facturatie

Massey Ferguson 8S Xtra
9 jul

Onze test van de Massey Ferguson 8S Xtra met verbeterd comfort en efficiëntie

Toon meer

Meer artikelen over trekkers

Valtra 5e generatie A-serie krijgt upgrade

Valtra 5e generatie A-serie krijgt upgrade

Massey Ferguson 8S Xtra

Onze test van de Massey Ferguson 8S Xtra met verbeterd comfort en efficiëntie

International 1455 XL: Uitmuntende sleeptrekker

Meer lezen over:

Maak uw keuze

Machines

Duurzaamheid

Gewasbescherming

Poten en zaaien

Oogst en bewaring

Marktprijzen

Ziekte en gevaren

Toon meer

Footer

Onze vakpartners

YARA Logo - 208x105 pixels

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Contact
  • Nieuwsbrief
  • Abonneren
  • Adverteren

Copyright © 2025 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Ziekten & gevaren
  • Vakpartners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Abonneren op vakkrant Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
  • Privacy statement
  • Cookiebeleid
  • Disclaimer