• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

akkerbouwbedrijf.beakkerbouwbedrijf.be

Nieuws voor de vlaamse akkerbouwer

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Ziekten & gevaren
  • Partners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Gratis abonnement op de Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Contact
  • icon

MICHELIN komt met TRAILXBIB voor landbouwmachines met aanhanger

Bodembeheer Trekkers 1 juni 2021

Landbouwmachines

Michelin kondigt de ontwikkeling aan van de MICHELIN TRAILXBIB, een band die speciaal is ontworpen voor landbouwmachines met een aanhanger. Vanaf juni 2021 zal deze band in zeven nieuwe afmetingen beschikbaar zijn.

Lage bandenspanning

De MICHELIN TRAILXBIB is samen met landbouwers ontworpen en biedt betere prestaties dan zijn voorganger. Transport op het land in het veld is één van de meest destructieve fasen in de landbouwcyclus. Dankzij het vermogen om met een zeer lage bandenspanning te functioneren, ontziet de MICHELIN TRAILXBIB dan ook de grond. Hij beperkt de bodemverdichting en zorgt zo voor betere landbouwopbrengsten.

MICHELIN TRAILXBIB

De MICHELIN TRAILXBIB heeft vier belangrijke voordelen:

  • Hij profiteert van de VF-norm (Very High Flexion). Deze band kan, bij een gelijke spanning, een tot 40 % hoger gewicht dragen dan een standaard band. Omgekeerd kan hij, bij een gelijke belasting, rijden met een lagere bandenspanning zodat de bodem meer wordt ontzien.
  • Het zelfreinigend vermogen van de band is vooral efficiënt op een modderachtige ondergrond. Daarmee wordt er, na afloop van het werk op het land, minder aarde achtergelaten op de wegen.
  • Het loopvlak heeft een centrale rib om te zorgen voor een regelmatig slijtagebeeld en een goed gedrag op de weg.
  • In het karkas is de MICHELIN ULTRAFLEX technologie toegepast. Daarmee is de band beter bestand tegen beschadigingen, met name bij het rijden met een lage spanning.

Ultraflex technologie

Alle MICHELIN TRAILXBIB banden zijn gemaakt met de MICHELIN ULTRAFLEX technologie die, behalve een goede weerstand tegen beschadigingen, ook een homogene verdeling van de belasting over het gehele contactvlak van de band garandeert.

Dit aanbod van banden voor getrokken materieel biedt gebruikers ook de mogelijkheid om hun hele tractor en trailer combinatie te voorzien van MICHELIN ULTRAFLEX technologie VF banden. De AXIOBIB 2, XEOBIB en YIELDBIB voor de assen van de trekker, en daarnaast de MICHELIN TRAILXBIB voor de assen het getrokken materieel.

“We hebben dit nieuwe aanbod afgelopen jaar uitgebracht na uitvoerig overleg en in nauwe samenwerking met onze afnemers in de landbouwsector uit vele landen. Het aanbod wordt uitgebreid van twee naar negen afmetingen zodat ze al hun materieel kunnen voorzien van MICHELIN TRAILXBIB banden.”, Aldus Raymond Tavernarie, Segment Manager Landbouwbanden bij Michelin.

Bandenspanning wisselsystemen

De MICHELIN TRAILXBIB is geschikt voor bandenspanning wisselsystemen waarmee de gebruiker de spanning van de banden (inclusief de banden van getrokken materieel) gemakkelijk in real time en al naar gelang de ondergrond of de toestand van de bodem kan aanpassen.

Beschikbare afmetingen

De zeven beschikbare afmetingen zijn:

  • VF 500/60 R22.5 160D
  • VF 600/50 R22.5 164D
  • VF 710/45 R22.5 170D
  • VF 600/55 R26.5 170D
  • VF 710/50 R26.5 176D
  • VF 650/65 R30.5 181D
  • VF 750/60 R30.5 187D

Bron: Michelin

Deel dit artikel

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
Oproep aan landbouwers: help mee om administratie eenvoudiger te maken
17 jun

Oproep aan landbouwers: help mee om administratie eenvoudiger te maken

Steyr Terrus CVT-trekkerserie krijgt meer functies
17 jun

Steyr Terrus CVT-trekkerserie krijgt meer functies

Oog voor de bodem betekent oog voor complexiteit
17 jun

Oog voor de bodem betekent oog voor complexiteit

Keuring verneveltoestellen en graanbehandelingsinstallaties nu ook verplicht
12 jun

Keuring verneveltoestellen en graanbehandelingsinstallaties nu ook verplicht

Kisten- of bulkbewaring: een praktische keuzehulp
12 jun

Kisten- of bulkbewaring: een praktische keuzehulp

Toon meer

Meer artikelen over trekkers

Steyr Terrus CVT-trekkerserie krijgt meer functies

Steyr Terrus CVT-trekkerserie krijgt meer functies

Drie nieuwe Deutz-Fahr trekkers bij Beekman

Drie nieuwe Deutz-Fahr trekkers bij Beekman

Nieuwe Case IH Farmall C: meer prestaties, functies en keuze

Nieuwe Case IH Farmall C: meer prestaties, functies en keuze

Meer lezen over:

Maak uw keuze

Machines

Duurzaamheid

Gewasbescherming

Poten en zaaien

Oogst en bewaring

Marktprijzen

Ziekte en gevaren

Toon meer

Footer

Onze vakpartners

YARA Logo - 208x105 pixels

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Contact
  • Nieuwsbrief
  • Abonneren
  • Adverteren

Copyright © 2025 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Ziekten & gevaren
  • Vakpartners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Abonneren op vakkrant Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
  • Privacy statement
  • Cookiebeleid
  • Disclaimer