• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

akkerbouwbedrijf.beakkerbouwbedrijf.be

Nieuws voor de vlaamse akkerbouwer

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Partners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Gratis abonnement op de Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Contact
  • icon
  • Terre Fermière (FR)

“Het wordt interessant als het zaadje anders is”

Zaaimachine 14 januari 2026

"Het wordt interessant als het zaadje anders is"

Ieder zaadje verdient het om met de juiste aandacht en precisie in de bodem te worden gebracht. Deze focus is cruciaal om het nieuwe teeltseizoen goed van start te kunnen gaan, is de visie van Kramer B.V. Dit resulteert in een range aan klantspecifieke machines, die geschikt zijn voor verschillende grondsoorten, teeltsystemen en gewassen. “De Proseeder is het frame, daarnaast is bijna alles mogelijk.”

Met de AgriTechnica achter de rug, waarbij tal van innovaties op het gebied van zaaien en poten werden getoond, haalt Reinoud Tepper van Kramer B.V. rustig zijn schouders op. “Veel innovaties zijn voor ons al langere tijd normaal.” Elektrische aandrijving en cameratechnieken worden bijvoorbeeld al jarenlang toegepast op de zaaimachines van Kramer B.V. Hierdoor lopen ze qua ervaring al enkele jaren voor met deze technieken. Ook behoort de toediening van druppelslangen tijdens het zaaien sinds enkele jaren tot de mogelijkheden, waardoor ook dit teeltsysteem met de Proseeder kan worden aangelegd. “De Proseeder is als het ware ons frame voor een zaaimachine. Het is een productiemodel, maar daarnaast is bijna alles mogelijk.”

Flexibiliteit hoog in het vaandel

Dat flexibiliteit hoog in het vaandel staat, blijkt ook uit het feit dat de zaaimachine sinds 2019 de optie heeft om spuitpaden uit te schuiven. Dit kan met gps worden uitgevoerd. “Dit was op vraag van de klant. Het zaaiwerk wordt veel efficiënter, als je spuitpaden makkelijk kunt uitschuiven. Een klant kwam met het idee, en dat zijn we gaan proberen. Zo kun je weer een nieuwe optie toevoegen aan de productenlijn.” Daarnaast is er de mogelijkheid om met verschillende doseerbakken producten toe te dienen in verschillende doseringen, zowel producten in vaste als in vloeibare vorm. Mechanische en elektrische afstelling behoren beide tot de mogelijkheden.

Iedere machine die de hal bij Kramer B.V. verlaat, is uniek. Steeds meer loonwerkers en akkerbouwers kiezen dan ook voor dergelijke zaaimachines. Ook gaan er steeds meer machines de Duitse grens over, waar het uienareaal groeit. “Sommige loonwerkers, die klant bij ons zijn, werken met de Proseeder in Duitsland. Hierdoor krijgt deze machine daar ook steeds meer bekendheid”, legt Tepper uit.

Noviteiten

Met het naderende nieuwe groeiseizoen zitten er opnieuw verschillende noviteiten in de pijplijn bij Kramer B.V. Achter de schermen wordt er onder andere gewerkt aan het optimaliseren van de techniek om op basis van taakkaarten granulaat en kunstmest toe te dienen, waarbij het afgelopen jaar in samenwerking met Hadderingh Agro Support proeven zijn uitgevoerd. Zowel met als zonder gps kan deze techniek worden toegepast, en dat is uniek.

“Veel mensen kennen ons als zaaispecialist van fijnzadige gewassen”, laat Tepper weten. “Toch houden we ons ook veel bezig met bijvoorbeeld poten en bloemen zaaien. Ieder zaadje is namelijk anders. En het wordt voor ons pas echt interessant als het zaaizaad net anders is, want dan kunnen we de techniek bijschaven.” En deze motivatie is terug te zien in het kleurenpalet aan unieke machines bij Kramer B.V.

“Als een Vario-pootmachine”

Lees ook het bijbehorende artikel: “Als een Vario-pootmachine: al rijdend alles aanpassen”.

Tekst: Kim Sjoers
Beeld: Hadderingh Agro Support

Deel dit artikel

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
Nieuwe pilootvergister Inagro brengt biomethaan dichter bij landbouwpraktijk
14 jan

Nieuwe pilootvergister Inagro brengt biomethaan dichter bij landbouwpraktijk

Eerste wortelen al ingezaaid 
14 jan

Eerste wortelen al ingezaaid 

"Het wordt interessant als het zaadje anders is"
14 jan

"Het wordt interessant als het zaadje anders is"

VGR Equipments
13 jan

VGR Equipments uit de startblokken

Nitraatgehalte in oppervlaktewater op laagste peil sinds start MAP-meetnet
13 jan

Nitraatgehalte in oppervlaktewater op laagste peil sinds start MAP-meetnet

Toon meer

Meer artikelen over

Nieuwe pilootvergister Inagro brengt biomethaan dichter bij landbouwpraktijk

Nieuwe pilootvergister Inagro brengt biomethaan dichter bij landbouwpraktijk

Eerste wortelen al ingezaaid 

Eerste wortelen al ingezaaid 

VGR Equipments

VGR Equipments uit de startblokken

Meer lezen over:

Maak uw keuze

Machines

Duurzaamheid

Gewasbescherming

Poten en zaaien

Oogst en bewaring

Marktprijzen

Ziekte en gevaren

Toon meer

Footer

Onze vakpartners

YARA Logo - 208x105 pixels

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Contact
  • Nieuwsbrief
  • Abonneren
  • Adverteren

Copyright © 2026 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Ziekten & gevaren
  • Vakpartners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Abonneren op vakkrant Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
  • Terre Fermière (FR)
  • Algemene leveringsvoorwaarden