• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

akkerbouwbedrijf.beakkerbouwbedrijf.be

Nieuws voor de vlaamse akkerbouwer

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Partners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Gratis abonnement op de Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Contact
  • icon
  • Terre Fermière (FR)

Bacteriën, schimmels en virussen essentieel bij verduurzaming gewasbescherming

Biologische akkerbouw 1 december 2021

De EU stelt strenge eisen aan het gebruik van chemische pesticiden. Veel middelen worden of zijn al verboden, waardoor gekeken moet worden naar andere oplossingen voor telers om hun gewas te beschermen tegen ziekten en plagen. Het net uitgekomen boek ‘Microbial bioprotectants for plant disease management’ belicht de laatste stand van zaken omtrent biologische gewasbescherming met behulp van nuttige bacteriën, schimmels en virussen.

Het boek, met bijdrages van diverse auteurs en geredigeerd door onderzoekers van Wageningen University & Research en Koppert Biological Systems; geeft een genuanceerd beeld van de mogelijkheden en voordelen. Maar ook de uitdagingen die het gebruik van biologische gewasbescherming met zich meebrengt.

Nut van micro-organismen bij gewasbescherming

In ‘Microbial bioprotectants for plant disease management’ lichten internationale experts die actief zijn bij onderzoeksinstituten en producenten van gewasbeschermingsmiddelen toe hoe nuttige micro-organismen als tegenspelers van ziekteverwekkers in de biologische gewasbescherming gebruikt kunnen worden. De auteurs geven een breed inzicht in hoe producten worden ontdekt, ontwikkeld en in de praktijk worden toegepast.

Combinatie wetenschap en toepassing

“De combinatie van wetenschap en toepassing maken het boek bijzonder waardevol. Informatie over de marktperspectieven en het toelatingsbeleid voor biologische middelen is essentieel voor elke onderzoeker die nieuwe duurzame gewasbeschermingsmethoden ontwikkelt”, zegt Jürgen Köhl; senior onderzoeker bij WUR en een van de redacteuren van het boek.

Biologische gewasbescherming is beter voor mens en milieu en draagt ook bij aan behoud en bescherming van biodiversiteit. Daarnaast is het noodzakelijk vanwege de strengere EU wetgeving. Marktperspectieven veranderen hierdoor. Maar de complexe en zeer tijdrovende toelatingsprocedure belemmert nog steeds de toepassing van biologische middelen.

Enorme bron van kennis en inspiratie

“Experts vanuit de gehele wereld beschrijven in dit boek de talloze oplossingen die de natuur biedt om plantenziekten te voorkomen en te bestrijden; evenals voorbeelden van situaties waarin dit al gebeurt”, vertelt mede-redacteur Willem Ravensberg van Koppert Biological Systems. “Het boek is een enorme bron van kennis en inspiratie voor onderzoekers, productontwikkelaars, beleidsmakers en eindgebruikers. Het laat zien dat nuttige micro-organismen essentieel zijn in de duurzame landbouw van de nabije toekomst.”

Bron: WUR

Deel dit artikel

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
Waar valt de meeste energiewinst te behalen?
18 feb

Waar valt de meeste energiewinst te behalen?

Kantstrooiers op Agribex: wat moet u weten?
18 feb

EU Mestimport daalt drastisch door CBAM - Copa Cogeca uit zorgen

resistentie aardappelmoeheid
17 feb

Nieuwe vormen van resistentie nodig tegen aardappelmoeheid

Pöttinger breidt PLANO uit met nieuwe opties voor komend seizoen
16 feb

Pöttinger breidt PLANO cultivator uit met nieuwe opties voor komend seizoen

Driehonderd maïsvariëteiten in België: hoe Seed@bel en Varmabel landbouwers wegwijs maken
16 feb

Driehonderd maïsvariëteiten in België: hoe Seed@bel en Varmabel landbouwers wegwijs maken

Toon meer

Meer artikelen over biologische akkerbouw

"Robots nemen twijfel weg"

“Robots nemen twijfel weg”

Frass, het onbekende goud van insectenkweek?

ZoBio: meer lokale bioproducten in zorgkeukens door samenwerking met bioboeren

ZoBio: meer lokale bioproducten in zorgkeukens door samenwerking met bioboeren

Meer lezen over:

Maak uw keuze

Machines

Duurzaamheid

Gewasbescherming

Poten en zaaien

Oogst en bewaring

Marktprijzen

Ziekte en gevaren

Toon meer

Footer

Onze brandpartners

YARA Logo - 208x105 pixels

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Contact
  • Nieuwsbrief
  • Abonneren
  • Adverteren

Copyright © 2026 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Ziekten & gevaren
  • Brandpartners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Abonneren op de Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
  • Terre Fermière (FR)
  • Algemene leveringsvoorwaarden