• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

akkerbouwbedrijf.beakkerbouwbedrijf.be

Nieuws voor de vlaamse akkerbouwer

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Ziekten & gevaren
  • Partners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Gratis abonnement op de Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Contact
  • icon

Servo 4000: de nieuwe gedragen wentelploeg van Pöttinger

Bodembeheer Ploeg 10 oktober 2022

Servo

De ploeg speelt een belangrijke rol in de moderne akkerbouw voor het bestrijden van onkruid en het beheren van de gezondheid van het gewas. Vanwege de grote verscheidenheid aan grondsoorten over de hele wereld, hoeft geen enkele machine aan zo’n breed scala aan locatiespecifieke omstandigheden te voldoen als de ploeg.

Pöttinger is klaar voor de toekomst met de nieuwe generatie gedragen wentelploegen, de Servo 4000. Een eenvoudige en intuïtieve bedieningscentrale, een extreem robuust omkeermechanisme en een zeer sterk frame en een geoptimaliseerde montage geometrie. Samen met de beproefde risters is de Servo 4000 uitgerust voor jarenlang professioneel gebruik.

Gedragen wentelploeg

De nieuwe gedragen wentelploeg is beschikbaar in de versies Standard, Nova, Plus en Plus Nova met vier tot zes scharen. Nova en Plus Nova ploegen zijn voorzien van hydraulische steenbeveiliging met een instelbare startdruk tot 1.400 kilogram. Dit voorkomt schade aan de ploeg en maakt ploegen zonder onderbreking mogelijk. De serie Servo 4000 is optioneel leverbaar met een punt-tot-punt afstand van 95 of 102 centimeter en een vrije hoogte onder de balk van 80 of 90 centimeter.

Lager brandstofverbruik

Het tractie controle systeem verplaatst het gewicht actief van de ploeg naar de achteras van de tractor. De resulterende toename van de tractie zorgt voor efficiënt ploegen met minder wielslip, terwijl schadelijke verdichting van de grond tot een minimum is beperkt. Het voorkomen van verdichting bevordert de plantengroei, het bodemleven en de toegang tot water en voedingsstoffen. Bovendien kan het brandstofverbruik tot 10 procent zijn verminderd.

Onderhoud

De Servo 4000 heeft smeerpunten die gemakkelijk toegankelijk zijn om het onderhoud zoveel mogelijk te beperken. Bovendien zijn alle omkeerbare punten van Durastar-kwaliteit met standaard een wolfraamcarbide gepantserde laag. Dit draagt bij aan een aanzienlijk langere levensduur.

Aanpasbare montage

Tractoren hebben zeer verschillende hefgeometrieën in de verschillende vermogensklassen. Pöttinger heeft de kop ontwikkeld die zich hieraan aanpast. Dankzij een breed scala aan instelmogelijkheden kan hij optimaal op de tractor zijn afgestemd. Naast de standaard aanbouwassen in diverse categorieën is er ook een aanbouwas met gesloten stangenstelsel en een gestuurde as leverbaar. Door de geoptimaliseerde geometrie van de aanbouwbok kan de ploeg gemakkelijk worden opgetild. Voor een breed scala aan toepassingen zijn deze ploegen, afhankelijk van de uitrustingsopties, ontworpen voor tractoren tussen 140 en 360 pk.

Bediening

Het nieuw ontworpen Servomatic-bedieningscentrum met viervoudige hefinrichting maakt het nog eenvoudiger en sneller om de ploeg correct op te stellen en af te stellen op verschillende tractoren. De straalhoek en de voorbreedte kunnen in slechts enkele stappen zijn aangepast. Met behulp van de binnenspoorbreedte kan de voorbreedte gemakkelijk zijn aangepast. Een duidelijk zichtbare schaal helpt bij het vinden van de juiste positie. Hydraulische verstelling is ook als optie leverbaar. Het gebogen gegoten juk geeft de Servo 4000 een breed scala aan voorvorenverstelling. Voor een grote veelzijdigheid dekken de instellingen de tractor binnen spoorbreedtes tussen 1.000 en 1.500 mm. Het trekpunt is in de fabriek ingesteld en hoeft niet te zijn gecorrigeerd. In bijzondere situaties is verdere fijnafstelling nog mogelijk.

Bij Servo-ploegen met hydraulische snijbreedteverstelling past de vierdelige hefinrichting automatisch de voorste voor aan wanneer de snijbreedte wordt aangepast. Evenzo past het trekpunt zich automatisch aan wanneer de ploeg de perfecte tractor-ploeg-treklijn aanneemt dankzij de bewegingsvrijheid in de onderste hefinrichting. De betrouwbare stralingshoekinstelling is ontworpen als een gesloten straalgeleider met stralingshoeklift. Tegelijkertijd is de interne spindel optimaal beschermd tegen vervuiling. Indien gewenst kan de werkbreedte van de Plus en Plus Nova ploegen hydraulisch worden aangepast aan de bodemgesteldheid, de gewenste werkresultaten, de ploegdiepte en het tractorvermogen. De activeringsdruk van het Nova-steenbeveiligingssysteem kan gemakkelijk worden gewijzigd met behulp van een regelventiel op de tractor, de maximale activeringskracht is 1.400 kg.

Duurzaamheid

De ploegbalk is ontworpen om de krachten die erop inwerken tijdens het ploegen nog beter op te vangen. Het groot gedimensioneerde en doorlopende hoofdbalkgedeelte brengt de trekkrachten soepel over op de ploegbalk. Om de hoge sterkte van de balk te garanderen, zijn gaten tot een minimum beperkt. Bovendien beschermt de ingenieuze constructie alle lagerpunten en gemonteerde componenten. De balkverbinding is gemaakt van hoogwaardig gietstaal en garandeert een hogere sterkte en duurzaamheid.

Klaar voor alles

De robuuste frameconstructie, het krachtige keermechanisme en het Nova-steenbeschermingssysteem zorgen voor een meedogenloze werking onder alle omstandigheden. Het is eenvoudig om alle relevante instellingen aan te passen dankzij het logisch opgebouwde controlecentrum, dat een indrukwekkende toegankelijkheid biedt. De beste kwaliteit strooisel en de betrouwbare verwerking van plantenresten en stro zorgen voor een schoon en opgeruimd ploegpatroon als een goede basis voor de volgende teelt en financieel succes.

Bron: Pöttinger

Deel dit artikel

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
De kracht van een goede afzetstrategie
19 jun

De kracht van een goede afzetstrategie

Nieuwe inschrijvingen aanplantsubsidie agroforestry mogelijk tot 19 september
18 jun

Nieuwe inschrijvingen aanplantsubsidie agroforestry mogelijk tot 19 september

"Ik kom nu met een big smile thuis"
18 jun

"Ik kom nu met een big smile thuis"

Oproep aan landbouwers: help mee om administratie eenvoudiger te maken
17 jun

Oproep aan landbouwers: help mee om administratie eenvoudiger te maken

Steyr Terrus CVT-trekkerserie krijgt meer functies
17 jun

Steyr Terrus CVT-trekkerserie krijgt meer functies

Toon meer

Meer artikelen over ploeg

Pöttinger viert een halve eeuw innovatie in grondbewerking en zaaitechniek

Pöttinger viert een halve eeuw innovatie in grondbewerking en zaaitechniek

Amazone ploegen nu met geïntegreerde aanbouwpakker van VSS Agro

Amazone ploegen nu met geïntegreerde aanbouwpakker van VSS Agro

"Opbrengsten na diep-ploegen fors hoger”

“Opbrengsten na diepploegen fors hoger”

Meer lezen over:

Maak uw keuze

Machines

Duurzaamheid

Gewasbescherming

Poten en zaaien

Oogst en bewaring

Marktprijzen

Ziekte en gevaren

Toon meer

Footer

Onze vakpartners

YARA Logo - 208x105 pixels

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Contact
  • Nieuwsbrief
  • Abonneren
  • Adverteren

Copyright © 2025 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Ziekten & gevaren
  • Vakpartners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Abonneren op vakkrant Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
  • Privacy statement
  • Cookiebeleid
  • Disclaimer