• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

akkerbouwbedrijf.beakkerbouwbedrijf.be

Nieuws voor de vlaamse akkerbouwer

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Partners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Gratis abonnement op de Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Contact
  • icon
  • Terre Fermière (FR)

Blok Mechanisatie presenteert drie nieuwe autonome landbouwmachines

Precisielandbouw 9 april 2026

Blok Mechanisatie presenteert drie nieuwe autonome landbouwmachines

Onlangs organiseerde Blok Mechanisatie uit Espel een informatieavond over autonome landbouwmachines. Ruim 150 agrariërs, voornamelijk uit Flevoland, waren hierbij aanwezig. Tijdens de avond stonden drie machines voor de akkerbouw centraal: de Kilter AX-1, Potector 300 en de cropr weedr.

Deze drie machines hebben één belangrijk kenmerk gemeen: ze werken autonoom. Dit zorgt voor een aanzienlijke arbeidsbesparing. Daarnaast dragen de machines bij aan het reduceren van ziekte- en onkruiddruk, wat een positief effect heeft op het verminderen van het gebruik van (dure) gewasbeschermingsmiddelen.

De aanwezige agrariërs vielen met hun neus in de boter: de machines zijn gloednieuw en innovatief. Voor H2L Robotics was het zelfs een primeur; de eerste Potector 300 rolde vorige week van de band. Precies op tijd voor deze avond én het komende teeltseizoen.

Kilter AX-1 spotsprayer

De Kilter AX-1 is een spotsprayer. Deze robot maakt gebruik van AI en gepatenteerde Single Drop Technology, waarmee herbiciden uiterst nauwkeurig worden toegepast (6 × 6 mm). Hierdoor kan de Kilter AX-1 onkruid bestrijden zónder het gewas te raken. Dit resulteert in een sterke reductie van het middelengebruik, met behoud van bodem en gewas. De Kilter AX-1 is ontwikkeld om onkruidbestrijding in onder andere uien-, wortel- en knolselderijteelt efficiënter en duurzamer te maken.

Cropr weedr laserwieder

De cropr weedr is een autonome laserwieder, ontwikkeld door de oprichters van H2L Robotics, bekend van de tulpenselectierobot. De weedr herkent het onkruid èn het gewas en vernietigt het onkruid vervolgens door de laser op het groeipunt van onkruid te richten. Met de lasers is het mogelijk om tot zeer dichtbij het gewas onkruid te vernietigen, zonder middelen en zonder schade aan het gewas. Dit jaar wordt de machine voornamelijk ingezet in de witlofteelt. Volgend jaar wordt het programma uitgebreid naar uien en wortelen.

Potector 300 selectierobot

H2L Robotics was ook aanwezig met de Potector 300, een autonome aardappelselectierobot. Dit is een ‘hot item’ bij veel pootgoedtelers. Het selecteren van aardappelen is een nauwkeurige klus die vraagt om ervaren en deskundige medewerkers. Deze selecteurs zijn echter lastig te vinden, en dit werk leer je niet met een online spoedcursus. De Potector 300 scant, herkent en markeert zieke aardappelplanten met kalk en gps-locatie. Hierdoor kunnen medewerkers eenvoudig de zieke planten lokaliseren en handmatig verwijderen.

Blok Mechanisatie kijkt positief terug op thema-avond

“Zo veel aanloop hadden we niet verwacht. Het laat zien dat er veel interesse is in autonome machines op het gebied van onkruid- en ziektebeheersing. Dit komt mede door steeds strengere regelgeving, maar ook door de stijgende loonkosten en het tekort aan personeel”, aldus Bram Grootjans, vertegenwoordiger bij Blok Mechanisatie.

In de volgend editie van de Akkerbouwkrant die rond 8 mei verschijnt komen deze machines uitgebreid aan bod.

Bron en beeld: Blok Mechanisatie

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
"Hoge verwachtingen van schijven voor kouters"
6 aug

"Hoge verwachtingen van schijven voor kouters"

pootcombinatie AVR
5 aug

Nieuwe compacte gedragen pootcombinatie van AVR

ontrekkingsverbod antwerpen
4 aug

Provincie Antwerpen breidt onttrekkingsverbod uit: geen water meer oppompen uit onbevaarbare waterlopen

Bruggen bouwen naar Oost-Europa
4 aug

Bruggen bouwen naar Oost-Europa

Homburg en Escarda beëindigen samenwerking
3 aug

Homburg en Escarda beëindigen samenwerking

Toon meer

Meer artikelen over precisielandbouw

Homburg en Escarda beëindigen samenwerking

Homburg en Escarda beëindigen samenwerking

"Elke druppel op de juiste plek" 

Middel besparen met precisiespuiten: “Elke druppel op de juiste plek” 

In-row wieders: camera’s en schoffelelementen vormen een gouden duo

In-row wieders: camera’s en schoffelelementen vormen een gouden duo

Meer lezen over:

Maak uw keuze

Machines

Duurzaamheid

Gewasbescherming

Poten en zaaien

Oogst en bewaring

Marktprijzen

Ziekte en gevaren

Toon meer

Footer

Onze brandpartners

YARA Logo - 208x105 pixels

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Contact
  • Nieuwsbrief
  • Abonneren
  • Adverteren

Copyright © 2026 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Ziekten & gevaren
  • Brandpartners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Abonneren op de Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
  • Terre Fermière (FR)
  • Algemene leveringsvoorwaarden