• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

akkerbouwbedrijf.beakkerbouwbedrijf.be

Nieuws voor de vlaamse akkerbouwer

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Partners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Gratis abonnement op de Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Contact
  • icon
  • Terre Fermière (FR)

LEMKEN optimaliseert systeem fronttank met zaaikouterbalk

Zaaimachine 6 juli 2021

LEMKEN optimaliseert het systeem van de fronttank in combinatie met de zaaikouterbalk. Met de innovaties bij de fronttank Solitair 23+ en de zaaikouterbalk OptiDisc 25 is de keuze aan zaaimachines bij LEMKEN verder uitgebreid.

De ISOBUS-compatibele combinatie zorgt daarnaast ook voor nauwkeurige en gemakkelijke instelmogelijkheden en tegelijkertijd voor een optimale benutting van het machinepark.

ISOBUS -techniek

De De ISOBUS-techniek is dan ook nieuw bij de Solitair 23+. Instellingen zoals zaaihoeveelheid of sectieschakeling kunnen nu met de MegaDrill-beaansturing vanuit de trekkerterminal zijn geregeld. Dit ontlast de bestuurder en zorgt tot maximaal vier secties voor zaaien zonder overlappingen en een efficiënt gebruik van bedrijfsmiddelen.

Fronttank Solitair 23+

De fronttank Solitair 23+ kan met de rotorkopeg Zirkon 12 en de zaaikouterbalk OptiDisc 25 zijn gecombineerd, zodat een wendbare en compacte zaaicombinatie ontstaat. Dit zorgt voor een betere gewichtsverdeling ten opzichte van achteraan aangebouwde systemen, zodat ook kleinere trekkers in aanmerking komen voor deze zaaitechniek. De fronttank is geschikt voor zaaigoed en meststoffen. Zo kan men de Solitair 23+ combineren met de precisiezaaimachine Azurit voor het zaaien van maïs.

OptiDisc25 zaaikouterbalk

Naast de opklapbare versies van vier en 4,5 meter, is de OptiDisc 25 zaaikouterbalk nu ook beschikbaar in starre uitvoeringen van drie en vier meter en hydraulisch opklapbare varianten van vijf en zes meter werkbreedte. Deze nieuwe opklapbare versies zijn uitgerust met een extra chassis voor het transport over de weg. De steunwielen van het extra chassis ontlasten de achteras van de trekker tot wel 3,5 ton. Dit zodat aan de maximaal toegestane aslast en het maximale toegestane totaalgewicht van de trekker kan zijn voldaan. Het extra chassis kan men snel vergrendelen en ontgrendelen.

Dubbele schijfkouters

Het belangrijkste onderdeel van de zaaikouterbalk OptiDisc 25 zijn de parallellogramgeleide dubbele schijfkouters. Een dieptegeleidingsrol legt het zaaigoed zowel bij mulchzaai als bij conventionele toepassing op precies de vooraf ingestelde diepte af. De kouterdruk kan onafhankelijk van de aflegdiepte mechanisch of hydraulisch zijn aangepast.

De Solitair 23+ fronttank is nu verkrijgbaar en de nieuwe OptiDisc 25 zaaikouterbalken vanaf januari 2022.

Bron: LEMKEN

Deel dit artikel

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
BBLeap haalt vijf miljoen euro op voor uitrol LeapEye en Leapbox
20 mrt

BBLeap haalt vijf miljoen euro op voor uitrol LeapEye en Leapbox

Strak ploegwerk op iedere grondsoort
19 mrt

Strak ploegwerk op iedere grondsoort

compacte tractoren MF
18 mrt

Nieuwe generatie compacte tractoren MF

SBR en Stolbur: potentiële risico's voor de peenteelt
17 mrt

SBR en Stolbur: potentiële risico's voor de peenteelt

"Het is lang geleden dat we zó vroeg konden planten"
17 mrt

"Het is lang geleden dat we zó vroeg konden planten"

Toon meer

Meer artikelen over zaaimachine

Pöttinger blijft innoveren in precisiezaaien  

Pöttinger blijft innoveren in precisiezaaien  

Pöttinger viert 25 jaar zaaitechniek

Pöttinger viert 25 jaar zaaitechniek

Rondje werkplaats bij Kramer Start: trend naar breedzaaien bij druppelslangen

Rondje werkplaats bij Kramer Start: trend naar breedzaaien bij druppelslangen

Meer lezen over:

Maak uw keuze

Machines

Duurzaamheid

Gewasbescherming

Poten en zaaien

Oogst en bewaring

Marktprijzen

Ziekte en gevaren

Toon meer

Footer

Onze brandpartners

YARA Logo - 208x105 pixels

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Contact
  • Nieuwsbrief
  • Abonneren
  • Adverteren

Copyright © 2026 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Ziekten & gevaren
  • Brandpartners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Abonneren op de Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
  • Terre Fermière (FR)
  • Algemene leveringsvoorwaarden