• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

akkerbouwbedrijf.beakkerbouwbedrijf.be

Nieuws voor de vlaamse akkerbouwer

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Partners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Gratis abonnement op de Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Contact
  • icon
  • Terre Fermière (FR)

Lemken lanceert nieuwe cultivator Karat 10

Bodembeheer 4 mei 2023

Lemken lanceert nieuwe cultivator Karat 10

De nieuwe driebalks cultivator Karat 10 is nu op de markt en is er als aangebouwde en als halfgedragen versie. Op het eerste gezicht ziet deze intensief cultivator er al beter uit dan zijn voorganger: de tanden zijn meer symmetrisch geplaatst, waardoor de nieuwe machine zeer lichttrekkend zonder het gevaar van zijdelingse trek is. Dat is voor het gebruik van de cultivator met GPS besturing een erg belangrijk aspect. Tegelijkertijd staat de Karat 10 garant voor intensief (in-)werken.

Verbeterpunten van cultivator Karat 10

De plaatsing van de tanden is één van de hoofdpunten die LEMKEN in de loop van vele jaren met succes bij de cultivator Karat heeft verbeterd. Maar er is meer:

  • De vleugelscharen voor de ondiepere grondbewerking zijn verbreed. Als alternatief kunnen voor een diepe bewerking smalle beitels worden gebruikt. Optioneel zijn alle beitels in een speciale hardmetalen uitvoering verkrijgbaar.
  • De Karat 10 is voor de ultra-ondiepe grondbewerking optioneel uitgerust met DeltaCut-scharen. Het snelwisselsysteem behoort daarentegen tot de standaarduitrusting. Zo kunnen op eenvoudige wijze ook met andere beitels éénvoudig werkdieptes tot 30 cm worden ingesteld.
  • Centraal in te stellen egalisatietanden zorgen voor een gelijkmatige egalisatie. Bovendien kunnen er optioneel speciaal gevormde egalisatieschijven worden geplaatst. Ze leveren met name onder zware omstandigheden uitstekend werk af.
  • Ook nieuw verkrijgbaar zijn de randschijven en randegalisatietanden die mechanisch of hydraulisch kan worden ingeklapt.
  • Meer typen dissels in verschillende lengtes en met verschillende koppelpunten maken de machines nog veelzijdiger toepasbaar in de professionele plantaardige productie. Zo kunnen ze ook voor trekkers met een maximale bandenmaat worden gebruikt.

Opties

Optioneel kan voor de cultivator een hydraulisch instelbar voorlopend schijven-eg ervoor worden geleverd. Hiermee kunnen grote hoeveelheden organische massa nog beter in de grond worden gewerkt. De schijven die afzonderlijk aan de bladveren zijn opgehangen verkleinen het materiaal en snijden grond met grove kluiten voor, zodat de machine intensief kan mengen en zonder verstoppingen kan werken.

Halfgedragen versies

De nieuwe Karat 10 wordt vervaardigd in halfgedragen versies met een werkbreedte van drie tot zeven meter. Voor de halfgedragen modellen is een hydraulische trekkrachtversterker beschikbaar voor een optimale tractieoverbrenging evenals het ContourTrack-systeem, dat zorgt voor een gelijkmatige werkdiepte op glooiend terrein. De klant kan gebruikmaken van het complete assortiment aan rollen van Lemken. Ook is er voor het verwijderen van grond van de wortels een naloopeg te leveren.

Bron: Lemken

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
Gaan SBR en stolbur alle teelten overheersen?
30 apr

Gaan SBR en stolbur alle teelten overheersen?

Agri-PV: kansen en gevolgen van teelt tussen zonnepanelen
30 apr

Agri-PV: kansen en gevolgen van teelt tussen zonnepanelen

Europees Parlement wil hoger landbouwbudget in volgende EU-begroting
30 apr

Europees Parlement wil hoger landbouwbudget in volgende EU-begroting

De waarde van waterkwaliteit
29 apr

De waarde van waterkwaliteit

Poten onder ideale omstandigheden: lichte combinatie, lage bodemdruk en perfect weer
28 apr

Poten onder ideale omstandigheden: lichte combinatie, lage bodemdruk en perfect weer

Toon meer

Recente berichten

  • Gaan SBR en stolbur alle teelten overheersen?
  • Agri-PV: kansen en gevolgen van teelt tussen zonnepanelen
  • Europees Parlement wil hoger landbouwbudget in volgende EU-begroting
  • Van onze partner Yara

    Hoge prijzen en droogte: hoe kan zwavel helpen bij de bemesting?
  • De waarde van waterkwaliteit

Recente reacties

  • hermans lambert op New Holland breidt T6-serie uit met 6-cilinder T6.160 Dynamic Command

Meer artikelen over bodembeheer

Bodemstaal en zuurtegraad als basis voor een optimale bemesting

Bodemstaal en zuurtegraad als basis voor een optimale bemesting

"De kwaliteit van de bodem bepaalt de opbrengst"

“De kwaliteit van de bodem bepaalt de opbrengst”

Bemesting in uienteelt: volg de stroom, stuur gericht bij

Bemesting in uienteelt: volg de stroom, stuur gericht bij

Meer lezen over:

Maak uw keuze

Machines

Duurzaamheid

Gewasbescherming

Poten en zaaien

Oogst en bewaring

Marktprijzen

Ziekte en gevaren

Toon meer

Footer

Onze brandpartners

YARA Logo - 208x105 pixels

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Contact
  • Nieuwsbrief
  • Abonneren
  • Adverteren

Copyright © 2026 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Ziekten & gevaren
  • Brandpartners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Abonneren op de Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
  • Terre Fermière (FR)
  • Algemene leveringsvoorwaarden