• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

akkerbouwbedrijf.beakkerbouwbedrijf.be

Nieuws voor de vlaamse akkerbouwer

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Partners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Gratis abonnement op de Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Contact
  • icon
  • Terre Fermière (FR)

Unieke verschijning met minimale bodemdruk

Bodembeheer Trekkers 26 februari 2025

Unieke verschijning met minimale bodemdruk

Jef Meert uit het Belgische Moorsel koos in de zomer van 2024 voor CupWheel-banden onder zijn Deutz 6215 TTV. De bijzondere vorm van deze banden maakt het mogelijk om met minimale bandenspanning het land op te gaan.

Hij maakt hiervoor gebruik van een set die geleverd werd door Molcon Interweels nv uit Dendermonde (België). Dat is voor de Galileo CupWheel-band de exclusieve importeur en verzorgt de distributie naar de professionele bandenhandel.

Loonwerker Jef Meert

Jef Meert is als loonwerker hoofdzakelijk actief in het gras (maaien, oprapen, wikkelen) en de akkerbouw (zaaien van granen, ploegen, klaarleggen). Een bijzondere activiteit is het rooien van prei. “Dit is voortgekomen uit het feit dat mijn vader en zijn broer een akker- en tuinbouwbedrijf hebben”, vertelt Meert.

Cupwheels

De loonwerker zag jaren geleden al de Cupwheels op beurzen, toen nog bij Mitas als Pneutrac. “Ik heb toen meermaals gevraagd naar verdere stappen maar het antwoord was meestal dat ze nog in de testfase zaten. Een tijd geleden zag ik dan toch dat ze in de verkoop zaten en omdat mijn dealer, Verstraeten Agritechnieken bvba uit Sint Amands, samenwerkt met Molcon Interwheels, sprak ik hem erover aan. Zeker voor het rooien van prei interesseerde het mij heel erg.”

De set werd deze zomer geleverd maar ze werden pas in november onder de trekker gemonteerd. “De eerste ervaring deed ik op bij het zaaien van groenbemester. Het was toen al redelijk nat en ik had er onmiddellijk een goed oog in. Ik werd meer tractie gewaar dan bij een standaardband op normale druk. Er is echt weinig slip. Ik vind ook dat je er stabieler mee rijdt. De eerste ervaringen in de prei zijn ook goed maar dat is een vrij droog perceel dus de echte test moet nog volgen.”

Jef Meert kocht de Cupwheels vooral voor het rooien van prei.

De eigen percelen waar prei geteeld wordt, liggen vlak bij huis en dus is het mogelijk om op lage druk naar de boerderij te rijden. “Wij hebben geen bandendrukwisselsysteem maar Molcon Interwheels adviseerde ons wel om dat te voorzien omdat dit de levensduur van de banden ten goede komt.

Unieke structuur

De anatomie van een CupWheel-band is binnenstebuiten gekeerd, waardoor er meer ruimte ontstaat tussen de band en de velg. Bij het verlagen van de bandenspanning krijgt de band een kenmerkende afgeplatte vorm. Hierdoor kan er met een lagere bandenspanning worden gereden zonder dat de band kapot gaat.

Het hele artikel of meer soortgelijke artikelen lezen? Neem dan een abonnement op vakblad de Loonwerker.

Tekst: Kim Sjoers en Seppe Deckx
Beeld: Kim Sjoers en Molcon Interwheels nv

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
NEPG: aardappeloogst 2026 mogelijk een van kleinste in tien jaar
15 sep

NEPG: aardappeloogst 2026 mogelijk een van kleinste in tien jaar

Forest-cultivator 1000
15 sep

Vernieuwde Forest-cultivator reageert met tweede tandrij automatisch op de bodem

Houtsnippers 1000 - ILVO
14 sep

Boerderijcompost moet afhankelijkheid van kunstmest verkleinen

Farm-ING introduceert compacte SpotSprayING-modellen voor gebruik door akkerbouwers
11 sep

Farm-ING introduceert compacte SpotSprayING-modellen voor gebruik door akkerbouwers

Bietenrooiers in actie op de SugarBeetExpo
11 sep

Bietenrooiers in actie op de SugarBeet Expo

Toon meer

Meer artikelen over trekkers

"Wendbare allround trekker"

“Wendbare allround trekker”

Claas komt met drie nieuwe Axion 8 Cmatic-modellen tot 313 pk

Claas komt met drie nieuwe Axion 8 Cmatic-modellen tot 313 pk

Fendt viert 50.000e Fendt 900 Vario met een gelimiteerd jubileummodel

Fendt viert 50.000e Fendt 900 Vario met een gelimiteerd jubileummodel

Meer lezen over:

Maak uw keuze

Machines

Duurzaamheid

Gewasbescherming

Poten en zaaien

Oogst en bewaring

Marktprijzen

Ziekte en gevaren

Toon meer

Footer

Onze brandpartners

YARA Logo - 208x105 pixels

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Contact
  • Nieuwsbrief
  • Abonneren
  • Adverteren

Copyright © 2026 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Machines
  • Duurzaamheid
  • Gewasbescherming
  • Poten & zaaien
  • Oogst
  • Marktprijzen
  • Ziekten & gevaren
  • Brandpartners
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Abonneren op de Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op Akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
  • Terre Fermière (FR)
  • Algemene leveringsvoorwaarden